reklama

Fotka obletěla svět: Babičku a pravnučku dělí 101 let

Tato fotografie obletěla svět. Věkový rozdíl babičky a pravnučky je 101 let.

Foto: Facebook / Life of Dad

Věkový rozdíl mezi babičkou Rosou Camfieldovou a její čtrnáctidenní pravnučkou Kaylee Rowlanndovou je 101 let. Neuvěřitelně dojemná fotografie obletěla celý svět.

Za vším stojí Patrick Quinn, který je zakladatelem sociální sítě pro tatínky Life of Dad. Když publikoval tuto fotografii, vlastně vůbec netušil, jaký poprask tím způsobí.

Fotografie má 78 000 sdílení

Snímek se na sociální síti objevil 18. března a už za necelých čtrnáct dní jej sdílelo více než 78 000 lidí. Kromě toho má více než dva a půl milionu "lajků".

Doporučujeme: Mámu nezajímám. Vnučku poprvé viděla ve dvou letech

Autorkou povedené vzpomínky je Sarah Hamm Gilbertová z Arizony. Lidé byli natolik dojatí, že začali pořizovat a sdílet vlastní fotografie, na nichž bylo zachyceno více generací najednou.

Dlouhověkost není výsadou

Pod snímky se objevovaly celé příběhy, které byly působivé i šokující. Někteří dokonce tvrdili, že rozdíl mezi členy jejich rodiny je vyšší než 101 let. "Největší věkový rozdíl byl 112 let, což je úžasné," svěřil se Patrick Quinn v rozhovoru pro internetový magazín Huffington Post.

Sarah je z popularity své babičky přímo nadšená. Vůbec nečekala, že její "momentka" osloví srdce tolika lidí a donutí je zachytit podobné okamžiky. Navíc si hodně z nich uvědomilo, jak je život krátký a je třeba si uchovat vzpomínky na své blízké.

Náš tip: Jak často pouštět babičku a dědu k vnukům?

"Babička byla vždycky veselá a nic ji nerozházelo. V jejím požehnaném věku 101 let jí to neskutečné pálilo. Možná víc, než lidem, kteří jsou o třicet let mladší," vypráví vnučka Sarah.

Dojemná vzpomínka

Její babička však 30. března zesnula, ale o to víc si Sarah váží chvilky, kdy jí mohla představit novorozenou pravnučku.  Možná babička Rose s vypětím sil čekala, až se narodí nový člen rodiny a započne další generaci, aby ona mohla v klidu odejít.

V komentářích pod tímto snímkem každým dnem přibývají vícegenerační momentky. Prohlédnout si je můžete ZDE >>.

Pokud jedna fotografie způsobí to, že si lidé chtějí své rodiny zvěčnit na památku a uvědomí si, že tu nebudou věčně, pak měl nápad Sarah Hamm Gilbertové smysl.

Máte podobné fotografie? Napište nám v diskuzi pod článkem.

Foto: Facebook / Life of Dad

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co udělá borelióza? Nebezpečí na 8. stupni

11 věcí, které byste měli za svůj život vyzkoušet

Nejde vám to v práci? Možná příliš sedíte


Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama