reklama

"Chce se mi zvracet", slyšel 15letý homosexuál od otce

Patnáctiletý Kanaďan svěřil světu, že je gay, a podělil se i o otcovu nevybíravou reakci.

Foto: Isifa/Thinkstock

Patnáctiletý Tyler našel odvahu svěřit se rodičům, že je homosexuál. Kdyby však tušil, jak bude jeho otec reagovat, možná by si svůj "coming out" rozmyslel.

Před několika dny umístil mladík z kanadského Vancouveru na svůj facebookový profil konverzaci, nebo spíš monolog, který mu jeho otec poslal přes mobil poté, co se dověděl, že je jeho syn gay. Tyler získal podporu lidí z celého světa, jen jeho otec mu jeho odlišnost stále nedokáže odpustit.

Přiznání na sociální síti

Tyler se dlouho rozmýšlel, zda o své homosexuální orientaci promluvit, a jako první se svěřil svým sestrám, které mu okamžitě vyjádřily maximální podporu. Stejně jako jeho matka, které se syn svěřil krátce poté. Otce si nechal na konec.

Zřejmě už to ale nemohl vydržet, a tak na svůj Twitter umístil dvě fotky sebe a svého přítele, a k ní připsal: "Máma říká, abych to na veřejnosti neříkal, ale já na to kašlu."

Chce se mi zvracet

Když tenhle příspěvek ale uviděl Tylerův otec, naštvaně popadl telefon a rozhodl se to synovi vytmavit přes esemesky: "Okamžitě ten příspěvek stáhni, ztrapňuješ mě před všemi lidmi, které znám. Chce se mi zvracet," rozčílil se otec. "Pokoušíš se mě zničit. Tohle je horší než smrt."

A to ještě zdaleka nebylo všechno: "Odmalička jsme se o tebe starali. Milovali jsme tě, pečovali o tebe, když ti bylo zle. Obětovali jsme pro tebe tolik dní i nocí. A ty nám to teď takhle vracíš. Je to trapné a ostudné," zněla otcova reakce a dále pokračovala: "Kéž bys neodmítal Boha a jeho učení, pak bys mohl být dost silný na to, abys dokázal odolat ďáblu."

Čtěte také: 10 míst na světě, kde je nejlepší být homosexuál

Tylera to šokovalo a ranilo, a rozhodl se tuto konverzaci zveřejnit. Udělal printscreen a obrázek se zprávami pověsil na svůj Facebook. Dostalo se mu sice útěchy a podpory od jeho známých i cizích lidí, ke kterým se jeho příspěvek náhodou dostal, ovšem na názoru jeho otce to vůbec nic nezměnilo.

"Kámo z opačného kraje Atlantického oceánu, buď pyšný na to, jak ses narodil. Doufám, že se to s tvým tátou dá do pořádku," zněla jedna z podpůrných reakcí od úplně cizího člověka.

Další Tylerovi vzkázal: "Pokaždé když slyším příběh jako je tenhle, mám pěnu u pusy. Myslel jsem, že svět se v tomhle dávno změnil, ale evidentně ne."

Cizinka Katerina přes Twitter dodává: "Buď sám sebou, a buď na to pyšný. Je to tvůj život, tvůj výběr, a pokud s tím někdo nesouhlasí, je to jeho problém."

Svět se nezměnil

Tylerovi se však ozvala dokonce i pětasedmdesátiletá Jacqui Christensen: "Je mi 75 a mám tři děti. Nic si z toho nedělej. To, co říká tvůj otec, není fér."

Sám Tyler poskytl rozhovor kanadskému deníku Huffington Post, kde mimo jiné říká: "Už mě nebavilo se dál skrývat a chtěl jsem být upřímný. Byl jsem šťastný, že to moje máma pochopila, a proto jsem to zveřejnil."

"Mrzelo mě, co mi můj otec vzkázal, ale necítím k němu nenávist. Stále věřím, že existuje možnost, že změní názor. I kdyby to mělo trvat nějaký čas."

Ani vy jistě podobný příběh neslyšíte poprvé, i když málokdy se odehrává takhle veřejně. "Je to sice smutné, ale nikoli neobvyklé. Spolupracujeme s lidmi ve věku dvacet až čtyřicet let, a tahle reakce je bohužel častější než ta pozitivní," dodává k tomu sociální pracovnice Dara Parker z kanadského komunitního centra pro homosexuály s názvem Qmunity.

Jak byste reagovali vy, pokud byste zjistili, že má vaše dítě homosexuální orientaci? Přijali byste to bez mrknutí oka, dlouho byste to vstřebávali, anebo byste stejně jako Tylerův otec doufali, že to dítě nemyslí vážně a že se snad ještě změní?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proč by tátové (ne)měli hlídat děti

Šestnáctiletý kluk funguje jako lidská žárovka

Potvrzeno: Nemáme sex kvůli mobilním telefonům

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama