reklama

Svatba

Každý chce, aby svatba byla jedním z nejkrásnějších dní v životě. Proto je důležité ji správně naplánovat, připravit a zorganizovat. Máme pro vás pár tipů, které by vás mohly zajímat!

Plánování svatby

Svatbu lze naplánovat za deset týdnů, ideální ale je věnovat se přípravě alespoň několik měsíců. Záleží samozřejmě na tom, jak velká a komplikovaná svatba se plánuje. Zajímejte se o možnosti a novinky, navštivte nějaký svatební veletrh nebo si prohlížejte katalogy a časopisy se svatební módou. A hlavně počítejte s tím, že ať si svatbu naplánujete sebelépe, nemusí se vždy všechno nakonec vydařit do puntíku. Ušetříte se zbytečného zklamání kvůli maličkostem a připravíte se o zdravý nadhled.

Rok až sedm měsíců předem je dobré stanovit si datum a místo konání obřadu. Může se totiž stát, že později by vaše vysněné místo bylo nadobro obsazené. Stejně to může být i s místem svatební hostiny. Sestavte si seznam svatebních hostů a program svatebních oslav. Nezbytné je vědět, kolik peněz za svatbu chcete dát, naplánujte tedy rozpočet.
Pět až čtyři měsíce do svatby si naplánujte průběh oslav po obřadu. Kontaktujte fotografa a muzikanty. Vyberte si a požádejte o svolení svědky. Je dobré se zamyslet nad ubytováním pro svatebčany a vybírat si již svatební šaty, na kterých se možná budou muset provádět úpravy.
Tři měsíce do obřadu si již zamluvte svatební oblečení a snubní prstýnky. Současně objednejte svatební oznámení a pozvánky, rezervujte ubytování pro hosty a naplánujte si svatební cestu.
Dva měsíce předem si sepište seznam svatebních darů, pokud zvolíte toto praktičtější, zato méně romantické řešení. Objednejte si již svatební dort, kytici, dekorace, jmenovky a sestavte si menu ke svatební hostině.
Měsíc před svatbou rozešlete svatební oznámení, určete si zasedací pořádek, a pokud je třeba, zajistěte si dovolenou v práci. Tři týdny do svatby pak zkontrolujte místo konání, zařiďte výzdobu aut a vyzkoušejte šaty i prstýnky pro uklidnění nervů.
Do svatby zbývá týden a vy byste se měli loučit se svobodou. Zajděte si na manikúru a další zkrášlovací procedury.
Ve svatební den neztrácejte nervy a užijte si jej. Nenechte si jej zkazit drobnostmi, které se třeba nevydaří přesně podle představ. Především nezapomeňte na občanské průkazy a rodné listy. Zkuste počítat i s variantou, že místo vášnivé svatební noci padnete oba znaveni po celém dni a spoustě přípitků do postele a vzbudíte se až ráno.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama