reklama

Oblečení a make-up: Co nejvíce vadí mužům na ženách?

Módní trendy, které si ženy zamilují, často mužům připadají strašné, a naopak co mužům připadá sexy, je zase pro spoustu žen odporné. Móda a styl, to je zkrátka ve vztahu věčný spor. Málokterý (český) muž má totiž cit pro módu a dokáže snést některé extavagantnější výstřelky. Čím tedy muže zaručeně odpudíte?

Foto: Isifa

Módní trendy, které si ženy zamilují, často mužům připadají strašné, a naopak co mužům připadá sexy, je zase pro spoustu žen odporné. Móda a styl, to je zkrátka ve vztahu věčný spor. Málokterý (český) muž má totiž cit pro módu a dokáže snést některé extavagantnější výstřelky. Čím tedy muže zaručeně odpudíte?

Pokud jste třeba právě ve fázi hledání toho pravého, raději si na těchto pět bodů dejte pozor:

1) Sexy až moc

Každá žena chce být přitažlivá. Důležité je však myslet na to, že přílišná přitažlivost probudí v muži nejen žádostivé choutky, ale i žárlivé myšlenky. "Ač si to mnozí muži nepřiznají, jsou ješitní," říká odbornice na vztahy Martina Horáková ze seznamky Leyter.com a dodává: "Laciná odhalenost a přehnaně vřelé chování mohou muže odradit právě proto, že se budou bát o případnou budoucnost vašeho vztahu." Kromě toho se muži odvážných outfitů jednoduše bojí. Své přednosti raději zvýrazněte decentně a pamatujte, že příliš krátká sukně v kombinaci s velkým výstřihem nebude nikdy to pravé ořechové.

2) Příliš nalíčená

Muži milují hladkou a upravenou pleť, které jste vy dosáhla použitím správného make-upu. Pokud ale pánové poznají, že na tváři máte make-up, rozhodně se jim to líbit nebude. Pokud tedy stojíte o jeho zájem, volte jen nenápadné líčení, které vaši krásu chytře podtrhne. "Raději se vzdejte širokánských černých linek dlouhých až na spánky, pánové dost často nemusejí ani hodně výrazné rtěnky," radí Marie Botíková ze seznamky Jiskření.cz.

3) Příliš alternativní

Nebojte se vyzkoušet něco nového - potraviny v BIO kvalitě, sukni dlouhou až po zem, přírodní kosmetiku nebo jet do práce na kole místo autem. Ale pozor, ať si vás na ulici nespletou s divoženkou! Neupravená žena v rozevlátých sukních, příliš velkých botách a s neoholeným podpažím neoslní nikoho, kdo oceňuje životní podmínky naší doby. Samozřejmě se najdou muži stejného zaměření a pro ně je naopak odpudivé všechno moderní a pokrokové. Vzhledem k tomu, že takových v dnešní době už moc není, nebuďte sběračkou bobulí, pokud tedy nehledáte lovce mamutů.

4) Místo květinky chudinkou

Hrajete si ráda na křehký kvítek? Klidně v tom pokračujte, ale rozhodně to nepřehánějte. Každý muž rád dokáže sobě i svému okolí, že je silák a hrdina, polechtá tak svoje ego. Nicméně když se z rozkošné sedmikrásky stane zákeřná popínavá a škrtící liána, každý soudný muž raději vycouvá. Proč?

"Starat se o zdravě sebevědomou ženu je pro muže mnohem příjemnější než podstupovat každodenní hysterickou tragikomedii," vysvětluje Martina Horáková. Stejně jako přirozená ženská něžnost je potřebná i notná dávka sebevědomí a hlavně sebeúcty.

5) Nepřirozená

Nejste zvyklá chodit na vysokých podpatcích a napodobujete pak čápa? Nebo se hrbíte, a místo vzpřímeně před sebe koukáte do země? Zapracujte na sobě. Nejen že budete mít radost sama ze sebe a tím pádem si zvýšíte i sebevědomí, ale nebudete se muset bát nepřirozenosti a přetvářky. Pokud vylepšíte to, co vám vadí, přijmete změnu za svou a žádná lekce improvizovaného hraní už nebude třeba.

Čtěte také: Módní policie na TýTý 2012: Kdo byl za hvězdu a kdo za burana?

"Muži oceňují přirozenost. Žena, která se v jejich přítomnosti nepřetvařuje, jim dodává pocit jistoty," dodává Martina Horáková. Odbornice ze seznamovacího portálu Leyter.com shrnuje ženské přešlapy takto: "Všechny chyby v image jsou založené na tom, že si vzájemně málo nasloucháme. Některé chyby můžeme vypozorovat samy, ale moc dobře víme, jak opatrní jsou muži v hodnocení nejen našeho vzhledu, ale i vlastností. Neberme to jako neupřímnost, je to pouhá obezřetnost vybudovaná mnoha lety zkušeností. Proto buďme přirozené a vnímavé."

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pánové, chcete vypadat dobře? Zkuste styl 30. let

Nový trend: Geometrické vzory. Jak je nosit?

Když se zamiluju, nepřemýšlím. A teď nemám kde bydlet

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama