reklama
 

Tablet: Vychytávka, kterou musí každá žena mít

V posledních letech se na nás ze všech stran valí nespočet novinek z elektronického světa.  Už tu nejsou jen klasické notebooky, ale také netbooky, smarphony - tzv. chytré telefony, telefony s Androidem či tablety.

Foto: Profimedia.cz

V posledních letech se na nás ze všech stran valí nespočet novinek z elektronického světa.  Už tu nejsou jen klasické notebooky, ale také netbooky, smarphony - tzv. chytré telefony, telefony s Androidem či tablety.

Také se samy sebe ptáte, kdo se v tom má vyznat? Kde jsou ty doby, kdy měl každý jen stolní počítač a obyčejný „hloupý" telefon, který sloužil především na volání a psaní textových zpráv? Zkuste se na to podívat z jiné stránky - novinky jsou tu hlavně pro NÁS, aby nám zjednodušily život či práci a pokusme se využít všech možností, které nám nabízejí.

Co je to vlastně ten „tablet"?

Každá z vás určitě už slovo tablet někdy zaslechla. Pokud si ale myslíte, že je to něco, čemu byste nerozuměla, nebo nic takového nepotřebujete, mýlíte se. Pokud jste běžnou uživatelkou počítače a dokážete napsat email či surfovat na internetu, ovládání tabletu bude pro vás doslova hračkou.

Tablet je vlastně plnohodnotný počítač s dotykovým displejem, který můžete vzít sebou kamkoli - do školy, na dovolenou nebo na pracovní schůzku. Je totiž lehký, tenký a bez problému se vejde do kabelky. Navíc je to skvělý módní doplněk, který vám budou všichni závidět. Pokud toužíte po tabletu, se kterým budete opravdu šik, zkuste například tablety od firmy Lenovo.

S Tabletem si užijete i spoustu zábavy

Chystáte se s kamarádkou na kávu a ráda byste jí ukázala fotografie z dovolené? Není nic jednoduššího, než využít právě tablet. Listovat mezi jednotlivými fotografiemi můžete pouhým dotykem prstu. Když se dotknete obrazovky dvěma prsty a roztáhnete je od sebe, fotka se vám zvětší. Stejně tak tažením prsty směrem k sobě fotku zmenšíte. Tento trik využijete nejen při prohlížení fotek, ale i při surfování internetu, nebo v jakémkoli jiném prostředí. Při cestě do práce nebo do školy si můžete zkrátit dlouhou chvíli čtením novin přes internet, chatováním s přáteli nebo třeba aktualizováním statusu na Facebooku.

Kamery, databáze, recepty...

Do tabletu bez problému uložíte i všechny dokumenty, které potřebujete mít vždy po ruce. A protože jeden obrázek řekne mnohdy více než tisíc slov, jsou tablety vybaveny kamerou na přední i zadní straně.

Nejnovějším trendem je použití tabletu v kuchyni. Ptáte se jak? Jednoduše. Tablet postavte na kuchyňskou desku, nebo na místo, kde na něj dobře uvidíte. Teď už můžete snadno vyhledávat recepty na internetu či své databázi, listovat v nich a mít je k dispozici přesně ve chvíli, kdy je potřebujete - při vaření.  Pokud tedy chcete udělat opravdu dojem a navíc mít po ruce vysoce výkonného společníka se skvělým designem, neváhejte sáhnout po tabletu, nebudete litovat.

Žena.cz doporučuje: Tablet Lenovo IdeaPad K1

Mobilní tablet Lenovo IdeaPad K1 byl vytvořen s důrazem na originální design. Ladné tvary doplňují dvě barevné varianty, a to elegantní bílá a vášnivě červená, k nimž v brzké době přibude i módní hnědá a magická černá. Tablet včetně integrované baterie váží pouhých 750 g, a proto si jej budete moci vzít kamkoli s sebou a v kabelce jej přitom vůbec neucítíte.

Prostřednictvím integrovaného Wi-Fi a Bluetooth se kdykoli snadno připojíte na internet, nebo k dalším zařízením. Pro váš komfort je tablet IdeaPad K1 navíc dodáván s řadou aplikací zdarma včetně těch nejoblíbenějších, jakými jsou například Angry Birds.

Měla jsem možnost si s ním jedno odpoledne pohrát a byla jsem mile překvapená, jak úžasná věc to je! Protože jsem hodně na cestách, začínám vážně uvažovat, že si ho pořídím! Je to totiž neuvěřitelně praktická věc do kabelky! Líba Drdáková, šéfredaktorka žena.cz

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama