reklama

Zhubnout u počítače? Ano!

Všichni proklínáme počítače, u kterých jen a jen tloustneme. Ale co naplat, už se jich nevzdáme. Zkuste využít dobu strávenou před monitorem právě naopak - ke zhubnutí!

Foto: Žena

Všichni proklínáme počítače, u kterých jen a jen tloustneme. Ale co naplat, už se jich nevzdáme. Zkuste využít dobu strávenou před monitorem právě naopak - ke zhubnutí!

Počítače samozřejmě za nic nemohou. Viníkem je sedavý způsob života. A co je vlastně na sezení tak nebezpečného?

Čím škodí nejvíc

Pokud trvá dlouho, naruší se oběhový systém, dýchání i trávení. Vědecké studie potvrdily, že  lidé, kteří trávili více času vsedě, měli vyšší riziko úmrtí než lidé aktivní, a to nezávisle na dalších známých rizikových faktorech, jako je kouření, obezita či vysoký krevní tlak.

Zpomalení lymfatického a krevního oběhu omezí také vyplavování důležitých enzymů do krve. Pasivní sezení na židli má tak za vinu i problémy s trávením a metabolismem tuků. Ten se kvůli nedostatečnému uvolňování štěpícího enzymu lipázy nerozkládá a nespaluje, ale krví se dostává zpět do oběhu. Tuk se tak ukládá v tepnách i v podkoží.

Není divu, že mnohé studie prokázaly, že lidé, kteří příliš sedí, trpí dvoj- až trojnásobně častěji obezitou, onemocněním srdce a diabetes.

Počítač na "nožní" pohon?

Největší škody se projevují na dětech, jejichž organismus je vystaven těmto účinkům už od nejnižšího věku. Odborníci proto hledali způsoby, jak problémům zabránit. Nedávno se objevil počítač, na kterém mohly děti hrát oblíbené hry jen tehdy, když dostatečně šlapaly.

Samozřejmě ne proto, aby skutečně vyráběly elektřinu! Pohybem jen umožnily spuštění - bez šlapání se ke svým milovaným hrám zkrátka nedostaly.

Teď je tu však něco propracovanějšího. Herní a multimediální konzole Playstation 3, vybavená navíc pohybovým systémem MOVE. A ten v překladu znamená právě pohyb!

Hýbejte se!

Díky připojené kamerce a bezdrátovému ovladači, který připomíná tak trochu svítící mikrofon, dokáže Playstation 3 dokonale zmapovat vaše pohyby a učinit z vás součást trojrozměrného dění na obrazovce televize.  

Díky tomu se můžete ve svém obýváku vrhnout například do rytmu zumby nebo cvičit a shazovat kila ve vlastním virtuálním fitness centru s osobním trenérem ze hry MOVE Fitness, který, dokáže sledovat správnost vašich pohybů a připravit správný tréninkový program.

Tituly jako Start the Party nebo Dance Star Party jsou další zábavnou atrakcí, která spolehlivě zabaví celou rodinu nebo návštěvu na celý večer. Fantazii se meze nekladou!

>

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama