reklama

Stařenka (109) prozradila tajemství dlouhověkosti!

Jessie Gallan oslavila 109 narozeniny. Tisku prozradila tajemství dlouhověkosti. To byste nečekali!

Foto: Profimedia.cz

Nejstarší žena ve Skotsku na svém narozeninovém dortu sfoukla 2. ledna 109 svíček. Jessie Gallanová působí jako energická šedesátnice a moc dobře si uvědomuje, co se ukrývá za její dlouhověkostí. Serveru Daily Mail svůj recept na "věčné mládí" prozradila.

Narodila se v malém farmářském domku v Aberdeenshire a už ve 13 letech odešla a živila se jako dojička krav. Své 109. narozeniny oslavila s oblíbeným zákuskem v domově s pečovatelskou službou v Aberdeenu.

Za vše mohou muži

Když se jí v deníku Daily Mail zeptali, jak je možné, že se dožila tak úctyhodného věku, odpověděla s úsměvem. "Můj tajný recept na dlouhověkost spočívá v tom, že jsem se celý život vyhýbala mužům. Jsou s nimi takové problémy a starosti, že to nikdy nestálo za to." 

Doporučujeme: Nejdojemnější fotka Facebooku. Vnuk chová svou babičku!

Kromě toho dodala, že každé ráno snídá misku teplé ovesné kaše a i ve svém věku cvičí. "Nejdůležitější ale je, že jsem se nikdy neprovdala," dodává v rozhovoru Jessie.

Setkala se s královnou

Nejprve pracovala jako pomocná síla na farmě a následně našla zaměstnání v hotelu, který navštěvovala dokonce i královna Velké Británie Alžběta II.. Na setkání s ní vzpomíná ze všeho nejraději.

"Vždycky jsem tvrdě pracovala a jen ve výjimečných případech jsem si vzala dovolenou. Každé mé zaměstnání bylo skvělé a já se ve svém dlouhém životě mohla setkat s mnoha milými lidmi," vzpomíná Jessie.

Neustále aktivní stařenka

Stále usměvavou stařenku zbožňují všichni zaměstnanci i senioři, mezi kterými má mnoho přátel. A ani ve svých 109 letech nepotřebuje odpočívat. "Jessie se stále zúčastňuje všech aktivit, které u nás v domě pořádáme pro seniory. Chodí na každý koncert a není neděle, kdy by nešla do kostela. Samozřejmě se nezapomíná udržovat v kondici zdravým životním stylem. Její energie je úctyhodná," dodává Rebecca Streeter, pracovnice v domě pro seniory.

Náš tip: 6 jednoduchých důvodů, proč ženy žijí déle než muži

Její věk a vitalitu bychom jí mohli závidět všichni. Svůj čas nijak nemarní a užívá si každou minutu svého života. "Víte, je zvláštní pozorovat, jak je svět úplně jiný, než byl v době, kdy jsem vyrůstala," uzavírá rozhovor Jassie Gallanová.

Zajímavost

  • Nejstarší osobou ve Velké Británii je Ethel Lang, která žije v Barnsley. V loňském roce oslavila své 114. narozeniny.
  • Rekordmanem světa je Jose Aquinelo dos Santos, kterému bylo loni v červenci 126 let, bohužel mu tento věk nelze potvrdit, protože nemá žádný rodný list.  
  • Nejstarší žijící Češkou je Edith Kaufmann, která se narodila v Děčíně a loni oslavila své 111. narozeniny. Hned za ní je Marie Behenská s věkem 109 let.
  • Nejstarší Češkou vůbec byla Marie Míková, která se narodila 23. května 1882 a zemřela 17. listopadu 1994 ve věku 112 let.

Znáte ve svém okolí také nějakého člověka s tak úctyhodným věkem? Napište nám o něm v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vesnice mi ničí manžela. Chci se přestěhovat!

Kvalitní káva, která má jméno

Také vám pračka "žere" ponožky? Víme, kde je najdete!

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama