reklama
 

Stařenka (109) prozradila tajemství dlouhověkosti!

Jessie Gallan oslavila 109 narozeniny. Tisku prozradila tajemství dlouhověkosti. To byste nečekali!

Foto: Profimedia.cz

Nejstarší žena ve Skotsku na svém narozeninovém dortu sfoukla 2. ledna 109 svíček. Jessie Gallanová působí jako energická šedesátnice a moc dobře si uvědomuje, co se ukrývá za její dlouhověkostí. Serveru Daily Mail svůj recept na "věčné mládí" prozradila.

Narodila se v malém farmářském domku v Aberdeenshire a už ve 13 letech odešla a živila se jako dojička krav. Své 109. narozeniny oslavila s oblíbeným zákuskem v domově s pečovatelskou službou v Aberdeenu.

Za vše mohou muži

Když se jí v deníku Daily Mail zeptali, jak je možné, že se dožila tak úctyhodného věku, odpověděla s úsměvem. "Můj tajný recept na dlouhověkost spočívá v tom, že jsem se celý život vyhýbala mužům. Jsou s nimi takové problémy a starosti, že to nikdy nestálo za to." 

Doporučujeme: Nejdojemnější fotka Facebooku. Vnuk chová svou babičku!

Kromě toho dodala, že každé ráno snídá misku teplé ovesné kaše a i ve svém věku cvičí. "Nejdůležitější ale je, že jsem se nikdy neprovdala," dodává v rozhovoru Jessie.

Setkala se s královnou

Nejprve pracovala jako pomocná síla na farmě a následně našla zaměstnání v hotelu, který navštěvovala dokonce i královna Velké Británie Alžběta II.. Na setkání s ní vzpomíná ze všeho nejraději.

"Vždycky jsem tvrdě pracovala a jen ve výjimečných případech jsem si vzala dovolenou. Každé mé zaměstnání bylo skvělé a já se ve svém dlouhém životě mohla setkat s mnoha milými lidmi," vzpomíná Jessie.

Neustále aktivní stařenka

Stále usměvavou stařenku zbožňují všichni zaměstnanci i senioři, mezi kterými má mnoho přátel. A ani ve svých 109 letech nepotřebuje odpočívat. "Jessie se stále zúčastňuje všech aktivit, které u nás v domě pořádáme pro seniory. Chodí na každý koncert a není neděle, kdy by nešla do kostela. Samozřejmě se nezapomíná udržovat v kondici zdravým životním stylem. Její energie je úctyhodná," dodává Rebecca Streeter, pracovnice v domě pro seniory.

Náš tip: 6 jednoduchých důvodů, proč ženy žijí déle než muži

Její věk a vitalitu bychom jí mohli závidět všichni. Svůj čas nijak nemarní a užívá si každou minutu svého života. "Víte, je zvláštní pozorovat, jak je svět úplně jiný, než byl v době, kdy jsem vyrůstala," uzavírá rozhovor Jassie Gallanová.

Zajímavost

  • Nejstarší osobou ve Velké Británii je Ethel Lang, která žije v Barnsley. V loňském roce oslavila své 114. narozeniny.
  • Rekordmanem světa je Jose Aquinelo dos Santos, kterému bylo loni v červenci 126 let, bohužel mu tento věk nelze potvrdit, protože nemá žádný rodný list.  
  • Nejstarší žijící Češkou je Edith Kaufmann, která se narodila v Děčíně a loni oslavila své 111. narozeniny. Hned za ní je Marie Behenská s věkem 109 let.
  • Nejstarší Češkou vůbec byla Marie Míková, která se narodila 23. května 1882 a zemřela 17. listopadu 1994 ve věku 112 let.

Znáte ve svém okolí také nějakého člověka s tak úctyhodným věkem? Napište nám o něm v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vesnice mi ničí manžela. Chci se přestěhovat!

Kvalitní káva, která má jméno

Také vám pračka "žere" ponožky? Víme, kde je najdete!

Meghan Markleová je nejmocnější módní ikona roku | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama