reklama

Také vám pračka "žere" ponožky? Víme, kde je najdete!

Také vám pračka "žere" ponožky? Máme tušení, kde byste je mohli najít!

Foto: ISIFA/Thinkstock

Také máte pocit, že vám pračka "žere" ponožky? Je pravda, že při skládání se téměř pokaždé najdou ty, které nemají k sobě žádný pár. Netušíme, kam mizí zrovna ve vaší domácnosti, ale víme, kde se ztrácejí nejčastěji všude jinde.

Zeptali jsme se vás na Facebooku, kde běžně "dezertéra" páru ponožek nacházíte a co dělat, když už máte roky v šuplíku jen jednu plonkovou. Nevěřili byste, co vše se z ponožky dá vyrobit.

Kde je hledat?

Obdivujeme ty, kteří nám napsali, že se jim ještě ani jedna neztratila. Nejspíš máte zajímavý systém, jak je prát či házet do koše na prádlo, aby nikam nezmizely. A jak to mají ti méně šťastní, kteří po svém ztraceném kousku stále pátrají? Kde se dají ponožky dohledat?

"Při likvidaci staré pračky jsme mezi bubnem a krytem našli asi 20 kusů. Nevěřila jsem, kolik se jich tam vejde." (Sylva V.)

"U nás se postrádané ponožky našly v gauči, když jsme jej poslali na přečalounění, s novým potahem jsme dostali i krabici s několika lichými exempláři." (Dita H.)

"Já je objevím pokaždé, když dělám větší úklid šatny. Dost často jsou úplně na dně šuplíku nebo jsou zamotané do jiného páru. Jednu jsem našla i v růžku napínacího prostěradla, kam se nejspíš dostala při praní nebo sušení." (Ivana P.)

Doporučujeme: Kam s rodinnými fotografiemi? Přinášíme inspiraci

"Není na tom nic složitého. Spíš se stane, že nevyndáte vše z prádelního koše, takže vám pokaždé nějaká zbyde. A když pravidelně neprohlížíte ty, co se vám už nashromáždily jako liché, netušíte, že jsou vlastně obě v oddělení ztrát a nálezů ve vaší krabici." (Jolana S.)

"Nechci podezřívat vaše partnery, ale už se mi stalo, že jsem chybějící ponožku našla v garáži jako hadr na čištění disků. Nevím, jak se to stalo, ale byla tam." (Klára V.)

"U nás je nežere pračka, ale pes. Pravidelně je nacházím u něj v boudě, obzvlášť v zimě, když smí být častěji uvnitř. Prostě nás chce mít blízko. Bohužel po jeho zásahu už se stejně nedají použít." (David J.)

"Většinou je objevím pod nábytkem, obzvlášť postelí či gaučem. Když je horko, sundají se a při odchodu nejspíš zakopnou pod, takže když hledám, jdu většinou na jistotu." (Soňa B.)

"Mně se jednou stalo, že jak jsem byla v uklízecím vzteku a 'kydala' pokoje našich dětí, nevšimla jsem si, že jim s odpadky vyhazuju i ponožku, co ležela pod stolem. Našel ji až manžel, když vynášel koš." (Denisa J.)

"Já musím pravidelně kontrolovat vysavač, naštěstí máme centrální, takže se vše shlukuje do jedné nádoby. Nevěřili byste, kolik jich tam ve chvíli, kdy se vynáší, najdu." (Eliška K.)

Vychytávky, které pomohou

Musíme souhlasit s paní Květou, která má vychytávku, jak vyřešit problém nespárovaných ponožek. "Já už zásadně kupuji jednobarevné ponožky. Manžel má jen černé a bílé. A když nějaká chybí, můžu je libovolně napárovat."

Skvělou vychytávkou je i párovač ponožek. Jsou to dvě spojená plastová kolečka, kterými se jednotlivé ponožky prostrčí. Tak je můžete prát v pračce nebo dávat do sušičky. Nevýhoda? Jsme zvědaví, kdo ty ponožky bude takto připravovat.

Další možností jsou ponožkové kolíčky. Zachovají páry ve skříni, v prádelním koši, pračce či sušičce. Už nikdy je nebudete muset třídit. Mají integrovaný háček, za který celý pár jednoduše pověsíte. Vydrží teplotu 90 °C a prodávají se v různých barvách a vůních.

Jak využít lichou ponožku

Zajímalo nás, co dělat, když je druhá z páru nenávratně pryč. A našli jsme pár originálních využití. Tady jsou.

Ponožka jako natáčka

V následujícím videu si můžete prohlédnout zajímavý návod, jak natočit vlasy pomocí ponožky. Vzniknou vám neuvěřitelné vlny.

Dáma z videa nejprve vetřela do vlasů prostředek na zvlnění vlasů. Následně pramen postříkala trochou vody a rozčesala. Pak přiložila spodní část pramene na ponožku a točila směrem k hlavě. Výsledek je opravdu nečekaný.

Další skvělé, drdoly, copy a jiné účesy s ponožkami najdete ZDE >>

Hračka pro děti

Když vám zbyde jedna "ňuňavá" froté ponožka, nezoufejte, můžete z ní vyrobit hračku. Jako vycpávka byl použit vatelín. Takže, kdo má čas a trochu šikovné ruce, podrobný návod najdete na webu mimibazar.cz.

Jak si vyrobit různé maňásky, zimní věnce či vychytávky do domácnosti z ponožek? Podívejte se na zajímavé návody, které najdete na pinterest.com.

Do celé výroby klidně zapojte děti. Není na tom nic složitého. Ponožkový maňásci mohou pomáhat při učení nebo jen jako hračka.

Co děláte s ponožkou, když k ní nemáte pár? Kde se ztrácí? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vesnice mi ničí manžela: Chci se přestěhovat

Porod ve vaně. S placentou jsme žili 5 dní

Vaginální mapování. Víc než pouhá masážČeši v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama