reklama

Tajemství očí: Co prozradí barva, tvar a velikost

Oko je okno do duše. Podle barvy, tvaru a velikosti očí můžeme poznat vlastnosti partnera a předpoklady pro budoucí vztah!

Pokud vás něco pobaví, pak se vaše zorničky rozšíří a zvětší. Oči o nás prozradí mnohem víc, než jen momentální náladu a zdravotní stav. Připravili jsme pro vás přehlednou typologii očí.

Chcete svého partnera lépe poznat, pak se mu hluboce a dlouze zahleďte do očí. Zjistěte si tvar, velikost, barvu a všechny zajímavosti či odlišnosti. Společně odhalíme jeho povahu a případné úmysly.

Zelené oči, jsou ty nejtajemnější

Porozhlédnete-li se kolem sebe, zjistíte, kolik barev může lidské oko mít. Mezi chladné barvy patří tmavomodrá, světlemodrá a šedá. Co na nás všechno barevná typologie prozradí?

Zelené oči

Tajemní a mimořádně smyslní lidé, kteří umí flirtovat a dokážou svůj objekt zaujmout na první pohled. Jsou temperamentní a vášniví. Snadno přitáhnou pozornost svého okolí. Velmi těžko vzbuzují důvěru, spolehlivost. Nebýváme si jistí, že bychom se o ně kdykoliv mohli opřít.

Kromě obrovské trpělivosti, oplývají něhou. Samy rozdávají obrovské množství lásky, ale když nedostanou na oplátku ještě více, mohou být nenávistní až zlí.

Jak na tom budou partneři?

 • zelená a modrá:  Modroocí ovládají a hrají hlavní roli.
 • zelná a zelená: Ve vztahu je hodně žárlivosti, která je pro obě strany vyčerpávající.
 • zelená a šedá: Zde vládne neupřímnost a netolerance.
 • zelená a hnědá:  Láska, která je na celý život.

Modré oči

Patří mezi výborné manipulátory. Své partnery si vybírají intuitivně, a pokud najdou, je to na celý život. Jejich nejlepšími vlastnostmi je pravdomluvnost, oddanost a starostlivost.

Čtěte také: Žhavý sex díky malíčku aneb Co prozradí vaše ruce?

Na druhé straně, dokážou být velmi destruktivní a melancholičtí. Pro svoji dokonalou schopnost, ovládat své okolí, končí často na pozici šéfa. V lásce dají spíše na instinkt než na rozum, proto během života vystřídají několik partnerů.

Jak na tom budou partneři?

 • modrá a šedá: Častěji dochází k rozchodům, protože se snaží vzájemně změnit k obrazu svému.
 • modrá a modrá: Velmi neharmonický vztah, kvůli nedostatečnému pochopení.
 • modrá a hnědá: Jde o lásku, kterou oba dva potřebují. Vztah může být šťastný a pevný, pokud se navzájem dokážou pochopit.

Hnědé oči

Patří mezi nejvyrovnanější typy lidí, kteří svou vůlí a vášní dosáhnou všeho, na co si jen pomyslí. Ve chvíli, kdy však selžou, přichází nezdravé pocity sebelítosti a bezmocnosti. V zaměstnání využívají svých předností a preciznosti, právě proto dávají přednost kariéře před osobním životem.

Na druhou stranu mohou působit arogantně s pocitem, že vše se točí jen kolem nich. V lásce patří mezi skvělé milence, ale udržet si jejich lásku je překvapivě komplikované.

Jak na tom budou partneři?

 • hnědá a hnědá: Vztah musí být založený na toleranci a občas je potřeba přistoupit k sebezapření.
 • hnědá a šedá: Je to podobné jako s modrookými. Když se dokonale pochopí a věnují si dostatek času, půjde o šťastný pár.

Šedé oči

Pro svůj chladný odstín mají stejnou charakteristiku, jako modré. Jediným rozdílem je, že pro svoji nekonečnou empatii, vnímají vše kolem mnohem silněji, ať už jde o pozitivní či negativní emoce, práci nebo osobní život.

Jak na tom budou partneři?

 • šedá a šedá: Neskutečně silný vztah plný vášně, citů, ale taky bouřlivých hádek.

Velké oči mají úspěšní lidé!

Malé oči:

Jsou pokládány za znamení závislosti, nevěrohodnosti a zatvrzelosti. Občas jsou lidé s takovým typem skutečně "záporňáci". Dále pak jde osoby, které k sobě a do svého soukromí nepustí nic a nikoho. Snadno ztrácí trpělivost, když mají pocit, že jsou opomíjení.

Máte-li doma takového partnera, nejspíš bude puntičkářský a loajální. Podobné typy zažívají nemalé úspěchy v zaměstnání. V milostném vztahu se snaží druhému zajistit komfort a pocit, že jste vy ta bohyně. Samolibá žárlivost ale může vztah od základu poničit.

Ženy: Dámy, které své pohledy vrhají z malých očí, se na rozdíl od mužů nebojí vrhnout do rizika. V mnoha případech jim nelze upřít vysokou inteligenci.

Velké oči:

Bezpochyby jsou ideálem krásy. Prozrazují inteligenci, sílu, nápaditost a upřímnou povahu. Majitelé čokoládového pohledu jsou si vědomi své erotické přitažlivosti a mají sklon k rychlému vzplanutí. Ve společnosti se chovají jako typičtí extroverti s vřelou a srdečnou povahou.

Náš tip: Levé oko, ucho i ruka: Proč jsou leváci výjimeční

V zaměstnání jsou považováni za šoumeny. Nenechají si ujít jedinou příležitost, která by je mohla katapultovat na lepší platovou pozici. Stačí jeden pohled a dveře se otevírají dokořán. Nejvíce se jejich talent uplatní hlavně v zábavné branži, a to nejen na pozici baviče, ale také manažera.

Ženy: Je o nich známo, že v milostných hrátkách rády experimentují. Nemají prakticky žádné zábrany.

Lidé s očima blízko u sebe jsou vypočítaví...

Zešikmené dolů:

Typ je spojován s jemností, ochotou pomáhat a s důvěrou. Pozorně naslouchají a mlčí. Umějí ocenit dokonalé finanční zajištění. Nejčastěji svůj talent objeví v sociálních službách. Jsou šťastní s dominantním partnerem.

Zešikmené nahoru:

Dokonalí mistři fyzické kondice a intelektuální bytosti. Rádi si užívají života, ale v soužití je třeba počítat s občasnými cholerickými výbuchy. Někdy své emoce nedokážou udržet na uzdě a svým blízkým nezapomenutelně ublíží.

Blízko u sebe:

Často vypočítaví se sklony k uzavřenosti a plachosti. Umí se soustředit na malé detaily, ale také se klidně zahledí jen do sebe. Změna situací a prostředí jim neděla problém. Působí jako chameleon, který se přizpůsobí úplně všemu. Za své činy přebírají úplnou zodpovědnost.

Daleko od sebe:

Větší podnikavou náturu nejspíš nenajdete. Vrhají se do všeho s otevřenou náručí a čistou hlavou. Někdy však zastřou svůj rozum a působí až naivně. Občas je překvapí, že veškeré snažení bylo k ničemu a zklamání je velké a trvalé. S tím se snoubí i jejich negativní vlastnosti, náladovost, malá vytrvalost a nestabilita.

Vybírejte muže podle tvaru očí

Chcete svého partnera dokonale odhadnout, stačí, když si zapamatujete těchto pár spojení.

Kulaté - naivní, důvěřivý

Oválné - chytrý, se smyslem pro humor

Šikmé - tajnůstkář

Zeširoka otevřené - přátelský, důvěřivý

Přivřené - závistivý, pletichářský, intrikán

Zúžené - podezíravý, bodavý

Daleko od sebe - důvěryhodný, s otevřenou myslí

Blízko sebe - odpovědný, puntičkář

Vystouplé - dobrý řečník, pohotový

Hluboko posazené - drží se reality

Ani tak ani tak - přesvědčivý řečník, naslouchá

Zajímavosti, které jste o očích nevěděli:

 • Průměrný člověk otevře víčka na 25 různých úrovní. Od nezdvořilého zírání po svůdné přimhouření.
 • Při vzteku se nám zorničky zmenší na velikost špendlíkových hlaviček.
 • Oční kontakt tvoří 30-60 % z celkového času.
 • Neustálé uhýbání pohledem se považuje za známku nezájmu nebo neupřímnosti.
 • Pohled z očí do očí trvá průměrně 1,18 vteřin.
 • Častější a delší zrakové kontakty navazují ženy.

zdroj: esoterika.cz, babské-rady.com

Zajímáte se o typologii? Jaké oči jsou podle vás nejvíc sexy? Vybíráte si partnery podle barvy nebo tvaru očí? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vy jste úplně mimoděložní aneb Přeřeky učitelů

Rychlé recepty: Tatarák a kuřecí prsa podle Pohlreicha

Vychytávky, které vám pomohou s pečením vánočního cukroví

 

 

Neff: Lidé si se svobodou neví rady, vzdávají se vlastní identity a žijí umělé životy | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama