reklama

Řešíte už Vánoce? Tipy, jak správně vybrat dárek

Abyste si nemuseli lámat hlavu, zkusíli jsme pro vás vymyslet pár tipů na ten správný vánoční dárek.

Foto: Shutterstock

Sháníte dárky vždy na poslední chvíli, nebo patříte k těm, kdo mají vše nakoupeno a zabaleno už v září? Většina z nás patří někam mezi tyto dva extrémy.

Některé dárky se totiž vymýšlejí a nakupují samy, to když víme, co dotyčný potřebuje nebo o čem sní. Jenže pak je tu spousta dárků, nad kterými si lámeme hlavu několik týdnů, ale ten správný nápad ne a ne přijít. Abyste si hlavu lámat nemuseli, zkusíme za vás v tomto článku vymyslet pár tipů na ten správný vánoční dárek.

1. Pro koho kupujeme?

Dárky dáváme možná občas i z povinnosti, ale v drtivé většině nám na obdarovaném záleží a chceme mu udělat radost. Tady se vyplatí dát si tu námahu předem a poznat dotyčného blíže. Dárky pro ženy se zdánlivě kupují snadněji, můžete vsadit na kvalitní kosmetiku, masáže nebo poukazy módních řetězců.

2. Originální nebo praktický?

Vymyslet naopak ten správný dárek pro muže může být větší oříšek, a spousta žen se proto uchyluje k takzvaným "praktickým dárkům", jako je nová košile nebo svetr. Nezapomeňte, že i praktický dárek může být originální, ať už je v podobě poukázky na sport, služby autoservisu nebo třeba na školu smyku.

3. Překvapení pod stromeček?

Překvapení k Vánocům neodmyslitelně patří, ne však za každou cenu. Měli byste si být jisti, že obdarovanou osobu překvapíte opravdu pozitivně. Výborným tipem na opravdu originální dárek jsou nejrůznější druhy zážitků. Jízda ve ferrari, let balonem nebo seskok padákem - to je nejen překvapení, ale pro mnohé i výzva. Navíc často o podobném zážitku sníme, ale pod tíhou běžných výdajů své sny odsouváme. Zkuste své blízké o Vánocích překvapit!

4. Internet jako zdroj nápadů

Pokud neradi bloumáte po obchodech, zvláště pak v době předvánočního shonu, zkuste nejdříve zapátrat po tom správném dárku na internetu. Můžete si tak ušetřit nejen čas a nervy, ale i spoustu výdajů. Slevové portály se před Vánoci předhánějí v tom nabídnout svým návštěvníkům dárky všeho druhu za výhodné ceny. Pokud navíc pořizujete dárkový poukaz, stačí Vám jen si ho doma vytisknout a dárek je na světě.

5. Univerzální dárek "pro všechny případy"

A jeden tip na závěr. Přestože už máte všechny dárky pohromadě a máte pocit, že jste mysleli opravdu na každého, zkuste koupit ještě jeden dárek navíc. Něco univerzálního, stačí drobnost, která potěší a zahřeje u srdce právě ty, kteří Vám v čas vánoční vstoupí nečekaně do cesty. O tom totiž Vánoce jsou o překvapení a o zázracích.MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Hledám pořádného chlapa, ne holčičku. Existuje vůbec?

Nejstarší modelky světa: Sexy i v 80 letech

10 největších módních chyb mužů. Děláte je taky?


Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama