reklama
  • Wiki
  • Vánoční výzdoba

Vánoční výzdoba může v dnešní době řadu lidí znechucovat – z výloh se na nás smějí tlustí Santa Clausové, všude visí kýčovité mašle či různí andělíčkové. Vánoční výzdoba však může být vkusná, hezká - a podtrhnout tak sváteční atmosféru. Vyzdobte si váš domov a udělejte si hezké Vánoce. Rozzářit můžete okna, ale i stromy na vaší zahradě. Dekorace si můžete i sami vyrobit, což děti jistě ocení.

Věnec

Mezi hlavní prvky vánoční výzdoby, které by o Vánocích neměly chybět, patří adventní věnec. První neděle adventní letos připadá na 27. listopadu. Každou další neděli pak na věnci přibývá jedna svíce, až jsou na konci adventu zapálené všechny čtyři. Věnec může být přírodní – např. z jehličnanu nebo tisu, ale také umělý či keramický. Můžete si také pořídit speciální věnec na dveře či stěnu, seženete i svíticí variantu.

Stromek

Na Vánoce nesmí chybět vánoční stromek, ať už je to borovice, jedle či smrk, pod který dáváme dárky. Někteří lidé preferují umělé stromky, protože s nimi bývá méně práce. Vánoční stromek zdobíme různými ozdobami, které mohou být například ze dřeva, skla, čokolády, plastu či papíru. Na vrchol stromu umisťujeme špici či hvězdu. Na stromečku by neměl chybět svíticí řetěz, prskavky. Dříve se používaly svíčky. Vánoční atmosféru můžete doplnit vyřezávanými betlémy nebo prostými jesličkami z papíru.

Dekorace

Do oken se hodí různé nálepky či obrázky s vánočními motivy. Vlastní dekorace si můžete vyrobit barvami na sklo. Dům rozzáříte např. svíticími krápníky či sítěmi. Oblíbené jsou světelné záclony do oken či světelný produkt s názvem padající sníh, který vytváří iluzi sněžení. Zajímavě osvítí váš stromek, zvláště vyniká na prosklených stěnách, na kterých se odráží lom světla. Na vašem stole by neměl chybět františek, který příjemně provoní váš domov.
Vánoční cukroví sice není výzdobou v pravém slova smyslu, ale jen málokdo si umí představit obývací pokoj bez mísy voňavého cukroví, které k těmto svátkům odjakživa patří.

Související články

reklama
reklama
reklama