reklama

Novoroční předsevzetí, která bychom si dávat neměli

Každým rokem si touto dobou sepisujeme předsevzetí. Která bychom si neměli dávat a proč?

Foto: ISIFA/Thinkstock

Nový rok! Pro někoho důvod, udělat za špatným tlustou čáru, pro jiné skvělý začátek něčeho nového, změna a někteří si z toho vůbec nic nedělají. Podívejte se na 10 předsevzetí, která byste si dávat neměli a proč.

Než se rozhodnete k radikální změně, dobře si rozmyslete, zda jste schopní svůj plán splnit. Není nic horšího, než když zklamete sami sebe. 

Přestat kouřit

Nejčastější předsevzetí, které však uchopíme hrozně špatně. Zahodit ze dne na den krabičku, to dokáží opravdu jen silné povahy. Lepší variantou je, omezit počet cigaret za den a opravdu si je nachystat na příděl.

Kuřák, který se delší dobu odolává nikotinu, se k zlozvyku vrátí hrozně rychle a ještě ve větším rozsahu. Přestat kouřit je velmi těžký úkol, který si žádá silnou motivaci a vůli.

Zhubnout

Je skvělé, že chcete ze sebou něco dělat, jenže to většinou končí tak, že si dotyčný/dotyčná vrhne na drastické diety. Po Vánočním obžerství, jde první týden o snadný úkol, tělo má totiž z čeho brát, ale velmi brzo se dostaví únava, budete bez energie a naštvaní, protože se ručička na váze nepohne. Výsledek? Zbytečný jojo efekt.

Doporučujeme: Dieta podle Mačingové. Jezte kolik chcete

Když chcete zhubnout, buďte chytří. Než začít takto radikálně, zkuste drobné krůčky. Místo bodu: ZHUBNOUT, dejte na papír několik menších cílů: přestat jíst sladké, tučné, vynechat sladké limonády, jíst pravidelně. Uvidíte, jak obrovská změna nastane.

Lepší zaměstnání

Pokud jsme bez práce, určitě je dobré se pokusit ji najít. Ale jestli už nějakou máte, rozhodně nedávejte výpověď dřív, než si seženete lepší. Člověk doma strašně snadno zleniví a začnou vám chybět peníze.

Začít se hýbat

Vaše tělo bude přímo nadšené, ale určitě si v hlavě nemějte utkvělou představu, že každý den musíte cvičit. Nebude čas, ani chuť. Začněte jednou nebo dvakrát týdně. A dobře si zvolte druh sportu, protože to bývá příčinou, proč s tím rychle skončíme a ve finále neděláme nic.

Být bohatý

Moc hezká myšlenka a jak se říká, i snaha se cení, ale aby se z toho nestala honba za větší výplatou. Hodiny trávené v práci vám chvíle s rodinou nenahradí. Vy sice budete nadšení, že máte o pár stovek vyšší plat, ale ostatním brzy začnete chybět.

Náš tip: Jak v domácnosti ušetřit. Úspora od koupelny po kuchyň

Dalším přáním je ušetřit. Způsobů je hodně, ale abyste to nepřehnali. Studený odchov a minutová sprcha vás šťastným neudělá. Vše si předem dobře rozmyslete, než se na podobné škrcení financí vrhnete.

Najít si partnera

Došlo vám o svátcích, že už nechcete být sami? Není špatné jít štěstí naproti, ale připravte se na případné zklamání. Lásku totiž nenajdete hned na prvním rohu. Raději s přáteli vyrážejte ven po celý rok a on se někdo najde.

Otěhotnět

Řada žen si přeje, aby se jim v novém roce podařilo otěhotnět. Jenže to nejde lusknutím prstu. Naopak, čím víc se na miminko soustředíte, tím větší problémy budete mít. Tento bod tedy do seznamu předsevzetí raději nedávejte. Neúspěch vás připraví o naděje.

Věnovat se rodině

Podle nás hodně důležitá změna, která je třeba udělat co nejdříve, jinak byste o své blízké také mohli přijít. Ale!!! Když je někdo workoholik nebo si do práce chodí odpočinout od dětí, jde to velmi těžké. Pro začátek pomůže, když budete vyrážet na společné výlety. Opět platí, chtějte drobnosti, neměňte celý svůj program, jinak zbytečně vyplýtváte drahocennou energii.

Žít zdravěji

Skvělá myšlenka, ale hůř se plní. Když otevřete příručky na lepší a zdravější život, půjde vám ze všech těch pravidel hlava kolem. Nesnažte se změnit všechno, pro začátek postačí, když se zbavíte špatných návyků, které ničí vaše tělo i mysl.

Zlepšit svůj život a vzdělávat se

Máte pocit, že je život jeden velký stereotyp? Možná máte pravdu a je nejvyšší čas s tím něco udělat. Ale jste na to opravdu připravení? Zkuste nový koníček, najděte si nějaké nové přátele, vrhněte se na kulturu. Připravte si hodně energie, budete ji potřebovat.

A co vás ještě posune dopředu? Vzdělání. Učte se cizí jazyky či jiné dovednosti, ale počítejte s tím, že čím starší jste, tím méně času máte a stejně tak se hůř učíte. Buďte rádi za každé nové slovíčko, nesnažte se ihned dělat překladatele.

9 bodů, jak dodržet předsevzetí

A na závěr tu máme pár drobných tipů, jak svá předsevzetí dodržet a nebýt zklamaný ze svého neúspěchu.

  • Jedno předsevzetí se plní lépe, než když si jich dáte deset.
  • Velké cíle si rozepište na menší a konkrétnější body. Budete nadšení, že můžete často v seznamu škrtat.
  • Nečekejte až na 1. ledna, prostě začněte okamžitě.
  • Někomu o svém záměru řekněte, budete mít motivaci a zároveň podporu.
  • Snažte si z napsaných bodů udělat návyk, něco, bez čeho se neobejdete.
  • Dopřejte si odměny za úspěch.
  • Dopředu počítejte s tím, že se vše nemusí povést, proto nezoufejte a začněte znovu s menším úkolem.
  • Pamatujte, cílem není splnit celé předsevzetí, ale úspěchem je už drobná změna.
  • Chvalte se!

Jaké předsevzetí si chcete dát vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Test: Myslí vám to logicky?

Právě teď: Vyčisti si tělo a zlepši si imunitu

Porno pro ženy: Kde ho najít a které je nejlepšíLockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama