reklama
 

Krátké lyže nabízejí hodně adrenalinu

Pokud se chceme dostatečně vydovádět na sjezdovkách, dobrou volbou mohou být krátké lyže miniski nebo také snowblade

Lyžař
Lyžař | Foto: Profimedia.cz

Krátké lyže nebo také miniski - snowblade - jsou dobrým doplňkem pro pořádné adrenalinové vyžití na svahu. Pokud se chystáme na hory, určitě bychom je měli vyzkoušet. V některých lyžařských střediscích jsou k zapůjčení.

Zpočátku bude mít lyžař problém s rovnováhou, ale po chvilce se vše ustálí a je možné vychutnávat zajímavou formu lyžování. Snowblade lyže se prodávají u některých výrobců i s instruktážním DVD, na kterém je dobře vidět, jak je možně využívat jejich snadného ovládání.

Vzrušujících sto dvacet centimetrů

Jde o lyže do sto dvaceti centimetrů délky. Nejvíce se používají devadesáticentimetrové. Kromě rekreační klasické formy lyžování, je na nich snadnější výuka pro začátečníky. Pokročilejší už si troufají navštívit snowpark a vyzkoušet boule nebo ski-cross. Mnoho lidí si oblíbilo miniski v hlubokém sněhu a turistické sjíždění svahů a stezek.

Snowblade jsou prostředkem pro bezpečnou a komplexní výuku základního lyžování. Díky snadno nastavitelnému vázání, můžeme během pár minut přehodit na jinou velikost bot a lyže půjčovat kamarádům nebo ostatním členům rodiny. Ideálně se na  nich učí carvingový styl. Jsou užitečnou záchranou pro ty, co jednoduše dlouhé lyže nezvládají.

Snowblade jdou zvládnout za dvě hodiny

Využívají se v lyžařských školách. Jsou prokázané extrémně rychlé pokroky. Lyžaři už techniku ovládají do dvou hodin. Pro starší generaci jsou vhodné proto, že fyzicky tolik nezatěžují a snadněji se ovládají. Celkově jde o pomalejší jízdu. Na snowbladech je možné jezdit speciální pomalou technikou, kterou zvládnou i tělesně postižení.

Krátké lyže se nedoporučují pro rychlé sjezdy a let vzduchem. Jejich délka omezuje extrémní rychlost, ale umožňuje vyzkoušet mnoho triků. Ceny se pohybují od dvou a půl tisíce korun až po pět tisíc za jeden pár.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama