reklama

Lyžovat bez pojištění je hazard

Každý zimní víkend se stane na sjezdovkách i několik vážných úrazů. Je proto dobré zvážit i možnost pojištění

Foto: Thinkstock

Téměř pět tisíc lyžařů si ze zimních dovolených ročně odváží zranění. ING Pojišťovna nyní nabízí první on-line životní pojištění ProAktiv Start, se kterým klient získá během pár minut pojištění v České republice i ve světě. Navíc při pojištění do konce února také získá celodenní permanentku do jednoho z vybraných lyžařských středisek.

Podle National Ski Areas Association (ANSAA) se na lyžích ročně zraní téměř osm lyžařů z tisíce. Nepříznivě mluví i české statistiky. Horská služba České republiky zaznamenala za loňskou sezónu zranění u 5 369 lyžařů, snowboardistů a sáňkařů.

„Příčiny úrazů návštěvníků hor jsou stále lepší lyžařské vybavení, přelidněnost horských středisek a nové zimní sporty, které s sebou stejně jako jakékoliv jiné sportovní aktivity nesou riziko úrazu. A do zahraničí navíc každý desátý Čech vyjíždí bez pojištění. Nejen pro lyžaře a snowboardisty jsme proto připravili úrazové životní pojištění ProAktiv Start," říká Michal Skalický, manažer přímé distribuce ING Pojišťovny a varuje před vysokými platbami za ošetření v zahraničí.

Pojištění ProAktiv Start lze pořídit už od 228 korun za měsíc a zajistit si tak účinnou ochranu na období několika let, která platí po celém světě. Pojistka zahrnuje mimo jiné pojištění smrti úrazem, trvalé následky úrazu či denní dávky za nezbytné léčení úrazu.

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama