reklama
 

11 věcí, které byste měli za svůj život ještě vyzkoušet

Neztrácejte čas. Život je krátký. Tady je 11 věcí, které byste měli vyzkoušet.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Jak být sám se sebou spokojený? Žít život naplno. Jistě jste si občas řekli, že byste rádi skočili padákem, pohladili si tygra nebo vyrazili na výlet jen s baťohem na zádech. Otázkou zůstává, proč jste své sny zatím neuskutečnili? Tady je 11 věcí, které byste za svůj život měli stihnout.

Adrenalin, vzrušení, napětí, radost. Emoce, které tělu dodávají energii, díky které zvládneme těžší chvíle. Jak si užít život a ve stáří nelitovat promarněných chvilek?

Extrémní sporty

Šílenství, do kterého se vám nechce. Nemusíte hned riskovat život, ale vyzkoušejte něco, za co byste na sebe byli pyšní. Je toho hodně, sjet prudší řeku, zaplavat si se žralokem, potápění, proletět se balonem, paragliding, horolezectví nebo se vrhněte do větrného tunelu a zkuste si situaci, která se podobá seskoku s padákem.

Doporučujeme: Posmrtný život existuje, tvrdí neurochirurg z Harvardu

Určitě si k sobě vezměte instruktora a nepodceňte přípravu. Ani ten největší pocit vzrušení nestojí za váš život. Zdravá opatrnost je na místě.

Změňte zaměstnání

Pokud opravdu neděláte práci svých snů, která vás denně naplňuje, budete změnu potřebovat. Nejen že si musíte dokázat, že máte na jiné věci, ale také byste měli vyzkoušet něco nového. Třeba se najdete v úplně jiném povolání.

Seznamte se s úplně cizím člověkem

Oslovte muže v kavárně, dejte se do řeči s někým v čekárně u doktora a úplně nejlepší je zajít do metra či autobusu, vyhlédnout nejpodivnější osobu a zkusit se s ní dát do hovoru. Proč to udělat? Prostě jen tak!

Podívejte se na polární záři

Nádherný přírodní úkaz, za kterým putují lidé z celého světa. Nejlepším místem v Evropě je asi Norsko, respektive město Tromso nebo Hammerfest. Dále se můžete vydat do Švédska do Kiruny, do Finska, na Island do Reykjavíku. Polární záři uvidíte i ve Skotsku, kanadském městě Winnipeg nebo v Rusku na Sibiři. Dražším místem je Grónsko nebo Aljaška.

Díky silné geomagnetické bouři jsme podobný jev mohli sledovat 17. března 2015 i v České republice. Připomenout si jej můžete na následujícím videu.

Překonat obavy

Zamyslete se, kolikrát už jste se ve svém životě o někoho báli nebo měli z něčeho strach? Je nejvyšší čas se obavám postavit čelem. Nejběžněji jde o strach ze samoty, z lidí, z neúspěchu, ze ztráty zaměstnání. Uvědomit si, že existují mnohem silnější důvody k tomu se bát.

Udělejte si seznam všech svých obav a zkuste se postupně na každou z nich vrhnout a překonat. Začněte podnikat, nechte manžela jednou rozhodnout o investicích vašich peněz a další drobnosti. Pokud se vám to podaří vyřešit, budete na sebe pyšní!

Udělejte dobrý skutek

Je úplně jedno jaký, ale bude to pro vás tím největším zážitkem. Stát se dobrovolníkem nebo dárcem krve není nic složitého, chce to jen trochu vašeho času a přijmout fakt, že všechno se za peníze dělat nemusí. Starat se o psy v útulku, navštívit postižené děti v ústavu či opuštěné seniory v domově důchodců a popovídat si s nimi. Uděláte tím radost sobě i ostatním.

Nikdy není pozdě

Přesně, nikdy není pozdě na to, abychom vyzkoušeli něco nového. Teď máme na mysli nějaký koníček či zábavu. Chcete-li se ve čtyřiceti naučit hrát na saxofon, směle do toho. Když budete chtít, svůj čas si dokážete uspořádat. Získáte sebevědomí a zároveň příjemný relax od každodenního stresu.

Cestujte jen s batohem

Odvažte se, zabalte krosnu a vydejte se poznávat nová místa. Neplánujte nic dopředu, ubytování a jídlo se dá řešit operativně. Ušetříte plno peněz a ještě se budete cítit skvěle, jak jste to všechno zvládli. Jestli chcete, vezměte s sebou partnera a prožijte spolu chvíle, na které budete moci vzpomínat i ve stáří.

Rande naslepo

Nemáte-li vážnější vztah, vyzkoušejte rande naslepo. To napětí, že nevíte, jak dotyčný vypadá, je opravdu příjemné. I když se ze schůzky nevyklube láska na celý život, budete se bavit.

Sepište paměti, vydejte knihu

I když své vzpomínky nevydáte, děti si je za čas rádi přečtou a možná i vy sami budete nadšení, když svůj deníček či román najdete po několika letech.

Náš tip: 10 potravin, které vám prodlouží život

Je-li ve vás jen malá myšlenka na to, že by se váš text mohl líbit i ostatním, klidně ho odešlete do nakladatelství. Začít novou kariéru v pozdějším věku? Není problém!

Řekněte, co si myslíte

"Žere" vás uvnitř něco, co byste si  měli s někým vyříkat? Věřte, že se toho pocitu jen tak nezbavíte. Seberte odvahu a dejte průchod svým emocím a názorům. Když problém vyslovíte, hodně moc se vám uleví.

Co bychom měli za svůj život ještě stihnout a udělat? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co udělá stres s vaším tělem? Zestárnete o 10 let

Jak se zbavit mravenců: Babské rady a tipy čtenářů

Nikdo mi nikdy neřekl: "Miluji tě!" Co dělám špatně?Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama