reklama

Cestování se psem do Chorvatska? Není problém!

Cestování se psem do zahraničí už dnes není problém. Dovolená v Chorvatsku s domácím mazlíčkem je lákavou nabídkou!

Foto: profimedia.cz

Chystáte se na dovolenou a chcete s sebou vzít psa? Cestování do Chorvatska se psem je povolené a my známe podrobnosti. Nechte si poradit a dovolená se psem v Chorvatsku proběhne bez problémů.

Dovolená se psem má svá pravidla. Pokud jsme si za cílovou destinaci zvolili Chorvatsko, musíme znát požadavky Evropské unie. Kromě čipování je nutné dodržovat pár základních pravidel, abychom neporušili zákon a náš mazlíček neutrpěl újmu.

Cestovaní se psem do Chorvatska

Od roku 2010 jsou nové požadavky pro vstup do Chorvatska se psem. Letošní rok nedošlo k žádným výrazným změnám. Nově již není třeba veterinární prohlídka ani kulaté razítko z veterinární správy. Pejsek musí být čipován dle standardu ISO nebo postačí čitelné a legální tetování.

Pokud cestujeme se psem starším více než 3 měsíce, potřebujeme mít v Europase zaznamenané očkování proti vzteklině. V případě, že jedete s mladším psem, který ještě není očkovaný, je třeba zjistit nákazovou situaci v místě pobytu předem. S mladými pejsky se cestování obecně raději nedoporučuje.

Každý pes potřebuje mít Europas neboli Pas zvířete. Pas musí být platný se zaznamenaným čipováním a očkováním. Dále by měla být provedena před cestou veterinární prohlídka, která se do pasu uvádí také.

Dovolená s domácím mazlíčkem bývá zážitkem

Pes musí cestovat s majitelem nebo zmocněnou osobou. Množství psů, s kterými chceme vycestovat do Chorvatska nesmí být více ne pět. Pokud počet překročíme, jedná se o komerční dovoz a je nutné mít speciální povolení a dodržovat přísnější pravidla. V případě, že požadavky nesplníme, můžeme na Chorvatsko zapomenout. Dokonce se i stává, že v případě, že nesplňujeme podmínky, je pes nuceně odveden do karantény, kterou hradíme nebo je podroben drahé veterinární podmínce.

Všechny informace k cestování se psy do zahraničí je možné získat na stránkách Státní veterinární správy České republiky.

Rady na cesty se psem

Každý pes by měl být buď připoutaný, za mříží nebo v bezpečné kleci či boxu. Nesmí ohrožovat řidiče. I když budete policii v Chorvatsku tvrdit, že váš pes je hodný, snadno dostanete vysokou pokutu za to, že máte pejska na klíně.

Nezapomínejte pejska pravidelně venčit. I čtyřnohé zvíře se musí dostatečně protáhnout a napít vody, kterou bychom měli mít vždy s s sebou. Pejska před cestou nekrmte, hrozí torze žaludku. Toto opatření musí striktně dodržovat majitelé velkých plemen.

V žádném případě psa nenecháváme v uzavřeném autě a už vůbec ne na přímém slunci. Pes se snadno přehřeje a může dokonce dojít i ke kolapsu. Zjistěte si adresy veterinářů v místě pobytu. Určitě byste měli uvažovat o pojištění pejska na území Chorvatska.

Při koupání v moři dejte pozor na bezpečnost psa i ostatních lidí. Pro psy jsou nebezpeční mořští ježkové, kteří dokážou způsobit velmi nepříjemné zranění. Slaná voda pejskovi svědčí, proto se nesnažte po každém koupání v moři psa sprchovat. Sůl z vody pomáhá s kožní chorobou a pití slané vody má projímavé a čistící účinky. V poslední řadě myslete na to, že pes se v zahraničí musí chovat tak, aby nikoho neobtěžoval a neohrožoval.


reklama
reklama
reklama
reklama
reklama