reklama

Chystáte se na dovolenou? Zabalte si krémy!

Čas letních dovolených se blíží! Sbalte si na dovolenou dostatek opalovacích i jiných krémů

Foto: Profimedia.cz

Chystáte se na dovolenou k moři nebo jen po krásách naší vlasti? Ať plánujete dovolené do zahraničí nebo po České republice, nezapomeňte si zabalit všechny krémy, které byste mohli potřebovat.

Dnes v drogeriích a lékárnách seženete celou řadu užitečných krému, které se na dovolené můžou hodit. Myslete na opalovací krémy, repelenty, krémy po opalování, balzámy na rty, tělová mléka a krémy na popálení. Slunce a teplý vzduch mohou vaši dovolenou zničit, když nebudete mít dostatečně chráněnou pokožku.

Chrantě se před sluncem

Jedním ze základních krému, je krém na opalování. Při koupi opalovacího krému se pořádně podívejte, zda má dostatek UVA a UVB filtrů. Další užitečnou funkcí je, že musí být odolný vůči vodě a teplotě. Nechcete se přeci mazat po každém koupání a stejně tak nebudete mít místo a ani čas ukládat opalovací krém do chladu.

Dejte pokožce vláhu

Po celodenním opalování bychom neměli zapomínat ani na krémy po opalování. Takové krémy dokážou pokožku hydratovat a zklidnit její podráždění, které způsobuje slunce. Nepříjemnou červenou barvu promění v čokoládově hnědou.

Nohy potřebují péči

Nezapomeňte si vzít hodně mastný krém na vaše nohy. Teplo a otevřené boty způsobují, že naše kůže na patách a ploskách nohou tvrdne a v nejhorším případě může bolestivě prasknout. Ideální jsou krémy, které obsahují prvky vazelíny.

Pozor na komáry

Ve vašem kufru by neměl chybět ani repelentní krém proti komárům. Většina krémů se dobře nanáší a mnoho z nich je odolných proti vodě. Po nočním koupání se nemusíte bát, že by na vás šel komár.

Citlivé rty

Ti, kteří mají problém se suchými a rozpraskanými rty, by měli sáhnout pro krém, který jim dodá dlouhotrvající ochranu před extrémním počasí. Krém rychle regeneruje a posiluje vyčerpanou pokožku rtů. Vhodné krémy jsou takové, které nejsou parfemované, aby nevznikala nechtěná alergie.

Spálení ze sluníčka? Namažte se!

Pokud už se přihodí, že se spálíte na slunci nebo při venkovním grilování, je dobré mít s sebou krémy nebo chladivé gely na popáleniny. Bolestivé poranění je velmi nepříjemné, ale je možné ho ošetřit pomocí krémů s obsahem panthenolu.

Krém pro vašeho domácího mazlíčka

Pokud cestujete se psem nebo kočkou, nezapomínejte na ochranné krémy na tlapky. Slunce a rozpálený asfalt jim mohou způsobit nepříjemné potíže. Vhodný je krém na bázi vazelíny. Nepoužívejte své parfemované krémy, mohli byste vašim domácím mazlíčkům hodně ublížit. Mastné krémy jsou dobré na vysušené psí čumáčky, které silným sluncem dostávají zabrat.

 

 

 

 

 

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama