reklama

Paraziti a infekce: On-line o očkování s doc. Maďarem

V teplých měsících roku víc chodíme ven, jezdíme na výlety, cestujeme a často se podíváme i do exotických zemí. Nechceme strašit, ale o zdraví můžete přijít už i pouhých pět minut od domu!

Foto: Profimedia.cz

V teplých měsících roku víc chodíme ven, jezdíme na výlety, cestujeme a často se podíváme i do exotických zemí.  Nechceme strašit, ale o zdraví můžete přijít i pět minut od domu!

Nárůst nemocí z klíšťat je v posledních letech alarmující. Nejohroženějším "druhem"  jsou lidé nad 50 let-a jedním z důvodů je skutečnost, že  tato věková skupina se nejméně chrání. Zatímco dětem očkování dopřejeme, na sebe často nemyslíme.

Pošlete dotaz!

Dejte si poradit od odborníka, jakou vakcínu zvolit! Docent Maďar může zopovědět i další "předprázdninové" otázky, protože je zároveň odborníkem na cestovní medicínu. Dozvíte se tak od něj vše potřebné i o očkování a dalších způsobech ochrany před cestami do cizích zemí - včetně oblíbeného Chorvatska, protože i tam se dá získat vážné onemocnění.

Online rozhovor začne dnes, tj. ve čtvrtek 22. března 2012  kolem 13. hodiny, kdy bude docent Maďar hostem naší redakce a zhruba hodinu bude odpovídat na vaše dotazy. Ty můžete začít posílat už nyní.

Jak se ptát?

Mnoho z vás je zklamaných, když se nedočká odpovědi. Moc nás to mrzí, ale dotazů se vždycky sejde daleko víc, než na kolik naši odborní lékaři zvládnou v časovém limitu vyhrazeném pro online rozhovor odpovědět. Vybírají si sami podle toho, zda dotaz lze zodpovědět v pouhých několika řádcích, a zda je natolik typický, aby přinesl podstatné informace i pro ostatní čtenáře. Proto se, prosím, pomocí tlačítka VŠECHNY POLOŽENÉ DOTAZY dole pod článkem podívejte i na otázky ostatních čtenářů, zda v nich nenajdete odpověď také pro sebe.

Náš odborník

MUDr. Rastislav Maďar je vedoucím lékařem Očkovacího centra v Ostravě-Hrabůvce a odborným garantem největší sítě očkovacích center Avenier, která jsou současně i ambulancemi cestovní medicíny v České republice. Specializuje se na epidemiologii, prevenci a kontrolu infekčních nemocí, cestovní a tropickou medicínu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama