reklama

Cestovní horečka? Poperte se s ní!

Jak na cestovní horečku? Poradíme vám, jak poznat příznaky cestovní horečky a jak ji vyléčit!

Foto: Profimedia.cz

Jak zvládnout cestovní horečku? Čeká vás dovolená a už teď víte, že vás přijde navštívit cestovní horečka? Skupina lidí má před cestou určitý problém, kterému se říká cestovní horečka. Víme, jak ji poznat a jak si s ní poradit.

Znáte ten pocit, když balíte kufry na dovolenou u moře, chystáte pasy a začíná vám být nevolno? Dostaví se stres, strach a někdy i panika? Gratulujeme, jste majitelem cestovní horečky.

Cestovní horečka - příznaky

Každý z nás cestovní horečky prožívá jinak. Mezi klasické příznaky cestovní horečky patří nervozita, podrážděnost, bolest břicha, migréna nebo nechuť dělat cokoliv a s kýmkoliv. Někteří lidé se dostanou do takového stavu, že mají pocit, že jim začíná nějaká nemoc. Často přichází i nadávání, kdy si stěžujeme, proč vlastně chceme někam jet.

Kufr už máme třikrát přerovnaný a zkontrolováno, že jsou důležité věci uvnitř, ale pocit klidu se stále nedostává. Čím stárneme, tím bývají příznaky a vůbec cestovní horečka častější. Zhoršený stav nastává v momentě, kdy chceme cestovat i s dětmi. Máme v hlavě zmatek a strachujeme se, že něco zapomeneme.

Jak se vyhnout cestovní horečce:

Před balením si sepište v klidu seznam věcí, které je nutné s sebou na dovolenou zabalit. Nejdůležitějšími věcmi jsou peníze, cestovní doklady a léky, které nutně užíváte. Pro ostatní věci se svět nezboří, protože je můžeme zakoupit. Před odjezdem si s dostatečným předstihem zařiďte nové pasy a ostatní věci, které se nějakou dobu dělají. Domluvte se s rodinou, aby se vám postarala o domácnost.

Zaměstnejte svou hlavu!

Vydejte se na nákupy. Nesmí vám chybět opalovací krém, boty, plavky, léky a na některý typ dovolené i jídlo. Vyperte si věci, které chcete vzít s sebou a kufr začněte balit včas. Do kufru přibalte i seznam věcí, ten se bude hodit při balení cestou domů. Před cestou na ni vůbec nemyslete. Zkuste svou hlavu zaměstnat něčím jiným. Jděte do kina, na procházku nebo si s přáteli něco dobrého ugrilujte. Pro lidi, kteří mají nesnesitelnou horečku před cestou je dobré se jít vybít a unavit nějakým sportem. Před cestou se musíte vyspat a fyzická námaha může pomoci usnout.

Léky na cestovní horečku

Prakticky neexistují. Pokud je vám špatně přímo už na cestě, fungují léky proti zvracení. V lékárnách zakoupíte i žvýkačky, které umí předcházet nevolnosti v autě, autobuse a letadle. Na cestovní horečku zabírá jen relaxování nebo bylinkové čaje, které umí uklidnit a pomoci usnout před náročnou cestou.


 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama