reklama

5 tipů jak ochránit domácí mazlíčky před mrazem

Ochraňte své psi před zimou! Uvařte jim vývar a kupte pořádně kvalitní krém, který se popere s mrazem

Foto: Profimedia.cz

Kupujete svým domácím mazlíčkům ty nejlepší pochutiny? Mají obojek od Swarovského nebo obleček světoznámé značky? Proč ne! V zimních měsících pro pejsky musíte udělat daleko víc, než jim plnit břicho!

V období, kdy je počasí proměnlivé a teploty dosahují hodnoty hluboko pod bod mrazu, měli bychom našim čtyřnohým kamarádům dopřát více péče. Stejně jako lidé, si rádi v chladných dnech dopřejí masový vývar, po kterém organismus získá potřebnou sílu.

Obleček není ostuda!

Pokud máte pejska malé rasy, je nutností v chladném a deštivém počasí používat oblečky. Pes by mohl snadno nastydnout a věřte, že ani zvířata dobře nesnáší, když mají nastydlé močové cesty. Přechod z vyhřátého bytu do mrazu by mohl být velkým šokem.

Ve specializovaných prodejnách a na internetu najdeme kromě klasických oblečků i pláštěnky a svetry. Musíme se dobře podívat, jakým způsobem se zapínají, a zda dostatečně zakrývají břicho. Pokud byste chtěli, můžete svým psům koupit i boty, které je ochrání před námrazou a chladem. Cenově se pohybujeme od tři set korun za obleček do několika tisíc za značkové oblečení.

Vitamínové doplňky nejsou jen pro lidi

Pes, který je přes zimu venku by měl dostávat pravidelně do potravy vitamíny.  Při výběru vám poradí v každém obchodě s chovatelskými potřebami. Musíme brát na vědomí věk, plemeno a váhu.

Stejně tak potřebují posílit imunitu i psi, kteří většinu času tráví ve vytopených bytech a domech. Přechody z tepla do chladu jsou pro ně nebezpečné stejně, jako u lidí. K dostání jsou nejen tablety, ale také psí pasta, která obsahuje multivitaminy. Mezi oblíbené značky patří Beaphar pasta s biotinem, nebo tablety Vitality, Ebi-Vet a Happy Dog.

Psi potřebují manikúru i pedikúru

V zimních měsících se musíme řádně starat o psí tlapky.  Mrazy mohou způsobovat na nejcitlivější části tlapky - polštářkách nepříjemnou bolest a pálení.

Psí tlapky se musí vypořádat s extrémními teplotami, mrazem, sněhem a ostrými ledovými krystalky. V městech jsou chodníky udržované solí a pískem. Ani jedno není vhodné pro packy vašeho domácího mazlíčka.

Po každé procházce je nutné tlapky pořádně namazat. Pokud se, ale dostane pejsek do kontaktu se solí, musíme nohy nejprve omýt vodou. Pozor! Voda může být maximálně vlažná. Teplá voda je až bolestivá, stejně jako, když si zmrzlé ruce umyjeme sami.

Zapomeňte na indulonu!

Pejskové potřebují pravidelně mazat tlapky, ale musíme vynechat krémy, které obsahují velké množství vody. Polštářky by v mrazivém počasí mohly ještě více popraskat. Proto není vhodné používat indulonu. Kupte si ochranné přípravky určené k ošetření tlapek. Ideální jsou mastičky, které obsahují vazelínové složky a ještě vitamíny. Mají velmi dobrý hojivý účinek a infekce nemá šanci.

V obchodech najdeme krémy s jelením lojem. Vhodný je i Propolis, který se prodává ve spreji. Vyzkoušet můžete krém Pro Care, nebo SanSil krém. Ceny se pohybují od sto korun do dvou set padesáti korun za kus. Nejdražší krémy obsahují velmi regenerační kolagen.

Připravte si ručník

Pokud přijdete z procházky, je nutné pejska dobře osušit. Nevycházejte ven, dokud není srst úplně suchá. Mokré chlupy nejsou tak odolné proti nízkým teplotám. Jen suchý pes si dokáže své tělo dostatečně tepelně izolovat.

 

 

 

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama