reklama

Kontaktní čočky umí ochránit oči před zimou

Pořád se vám v zimě zamlžují brýle? Zkuste to s kontaktními čočkami

Ilustrační záběr
Ilustrační záběr | Foto: Reuters

Zima dokáže potrápit nejen naši pleť, nehty, ale také tolik potřebné oči. Zrak špatně snáší studené počasí a vítr. Nenechte své oči trpět, podívejte se, jak můžete zrak před zimou ochránit!

Sněhové částečky a nepříjemné větrné počasí nám mohou pěkně znepříjemnit život. Tím hlavním důvodem, proč v zimě nechceme nosit brýle, je nepříjemně zamlžování skel, když přijdeme z venku do místnosti, kde jsou vyšší teploty. Další nevýhodou brýlí jsou zimní sporty, kdy na sjezdovce  mohou znamenat opravdu velký problém.

Kontaktní čočky přináší luxus

Ať už v zimě, nebo v létě, jsou kontaktní čočky pohodlnou variantou při sportu, relaxaci a jiných aktivitách, kde brýle překážejí. Kontaktním čočkám je třeba v zimě věnovat dostatečnou péči a pozornost. Klimatické extrémy s sebou přináší některé komplikace, kterým je možné předcházet.

Kontaktní čočky určitě nezamrznou!

Musíme dávat pozor, abychom nevystavovali čistící roztok extrémně nízkým teplotám. Nejde o to, že by zamrzl, ale snižuje se jeho kvalita a dezinfekční účinky. S tím souvisí častější problémy s okem, kam se snadněji zanese nečistota. Pokud se chystáte na svah, je lepší používat jednodenní čočky, které zaručují větší čistotu a luxus.

Můžeme se spolehnout, že nás ochrání před štiplavým mrazem a sněhovými částečkami, ale může docházet k častějšímu vysychání očí. Následuje pak nepříjemné pálení, které se špatně snáší. V období silných mrazů je nutné s sebou nosit zvlhčující kapičky, které nás před těmito problémy uchrání.

Jaké kontaktní čočky se hodí do extrémního počasí?

V podstatě každé, ale oční lékaři radí, že v těchto horších podmínkách je vhodné používat pokročilejší typy z řady Biofinity nebo Acuvue Oasys, které během dne uvolňují smáčivé složky, které zabraňují vysychání povrchu. Ani tyto čočky nám v žádném případě nezamrznou.

Co dělat proti studenému větru?

Nosit čočky! Ochrání oči před nadměrným slzení. Vítr nepřichází do přímého kontaktu s očima, proto povrch nijak nedráždí. Ušetříme je zbytečného pálení.

 

 

Vláda selhala, neumí ani vydat opatření podle návodu, říká expert k rozhodnutí soudu | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama