reklama

Versace

Jméno Versace patří mezi nejznámější v módním světě. Proslulá italská značka vznikla v roce 1978 a založil ji módní návrhář Gianni Versace. Značka je typická nespoutanou módou se značným prvkem erotičnosti. Specializuje se na pánské i dámské oblečení, doplňky, kosmetiku, brýle a nábytek. Společnost má v současnosti přes osmdesát butiků po celém světě.
První Versace butik byl otevřen v Miláně téhož roku a jeho úspěch byl okamžitý. Dnes patří tato značka mezi nejvlivnější módní domy. Jméno Versace se stalo nezapomenutelným v roce 1994, kdy si Elizabeth Hurley oblékla černé šaty Versace, přezdívané „Ty šaty“, na premiéru filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.
Značka má několik odvětví: Versace Couture, Atelier Versace, Versace Sports, Versace Home Collection, Versace Jeans Couture, Versace Collection a Versus. Značka provozuje i hotel Palazzo Versace.

Smutný konec návrhářské špičky

Módní návrhář Gianni Versace se narodil v jedné z nejchudších částí Itálie v roce 1946. Vždy se zajímal o módní tvorbu a šití. Učil se v krejčovském salónu své matky, kde v deseti letech navrhl své první šaty. Přestěhoval se do Milána a roce 1976 si s pomocí bratra založil firmu s medusou ve znaku. Jako gay měl úžasný erotický smysl pro tvorbu pánské módy. Byl vyhledávaným návrhářem Hollywoodu i hudebních hvězd, přelom 80. a 90. let znamenal jeho nejlepší období. Mezi slavné fanoušky Versace patří jména jako Madonna, Elton John, princezna Diana, Demi Moore, Lady Gaga nebo Halle Berry.
V roce 1994 diagnostikovali lékaři Versacemu rakovinu, následovala těžká chemoterapie. I přes nemoc však pracoval dál a neměl nouzi o nápady.
15.července 2007 se Gianni Versace vracel z baru do své miamské vily, kde byl zastřelen dvěma výstřely do hlavy. Pátrání později ukázalo na mladíka z vyšší vrstvy Andrewa Cunanana, který byl nalezen deset dní po vraždě mrtvý ve svém bytě se stejnou pistolí, kterou zabil slavného návrháře. Motiv však zůstává záhadou.
Po Versaceho smrti nastoupila na místo kreativního ředitele jeho sestra Donatella Versace. Polovinu firmy vlastní i její dcera, přesně podle Gianniho poslední vůle. Donatella kontroluje a vede týmy návrhářů, které se soustředí jednotlivě na konkrétní oblast tvorby.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama