reklama

Každá televizní stanice vsází na své seriály. Jde o oblíbenou podobu televizních pořadů, které jsou na pokračování. Diváky baví svým prostředím, životními příběhy, a situacemi, které se hodně podobají těm z běžného života. Televize Prima, Televize Nova i Česká televize má na svém programu hned několik seriálů. Velmi oblíbené jsou tyto seriály: Ulice, Ententýky, Expozitura, Velmi křehké vztahy, Obchoďák, Gympl s ručením omezeným, Život je p(l)es a Ordinace v růžové zahradě.

Ze zahraničních seriálů jsou oblíbené tyto tituly: Doktor House, Přátelé, Futurama, How I Met Your Mother ( Jak jsem poznal vaši matku), The Big Bang Theory ( Teorie velkého třesku), Simpsnovi, Chůva Fine, Mentalista, Upíří deníky, Sex ve městě, Čarodějky či Dexter a Zoufalé manželky.

V České republice se vysílají klasické seriály jako je Ulice nebo telenovely ze zahraničí, kdy můžeme jmenovat tituly jako Divoký anděl, Eliso, vrať se!, Druhý dech či Hříšná láska. Velmi oblíbenou podobou seriálů je sitcom jako je Chůva Fine, Dva a půl chlapa. Z České produkce vznikly seriály jako Comeback či O mé rodině a jiných mrtvolách nebo sitcom Helena.

Co je seriál?

Označuje se tak opakující událost či děj. Nejobvyklejším druhem je rozhlasový či televizní seriál. Počet dílů je různý od 12 do několika stovek. Některé seriály jsou napsané jen pro jednu sezónu a v dalším roce navazují další díly. Seriály jsou v televizi jeden za týden, dva za týden nebo každý den jeden díl. Mezi typické žánry patří telenovela či sitcom. Pro tyto seriály je typický jednoduchý děj s důrazem na city a emoce nebo jako je tomu u sitcomů jde o komické situace s vyšším počtem vysílaných dílů.

Seriály začínají pilotním dílem nebo dvojepisodou. Většinou se uvádí v hlavním čase jako celovečerní film, pak se tedy počítá tento díl jako nultý.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama