reklama
 

Seriál Expozitura má za sebou velké finále

Televize Nova uvedla letos na podzim nový kriminální seriál Expozitura. Natáčelo se na motivy skutečných kriminálních činů Berdychova gengu

seriál Expozitura - Hana Vagnerová
seriál Expozitura - Hana Vagnerová | Foto: TV Nova

Kriminální seriál Expozitura uvedla televize Nova na své obrazovky letos na podzim. Jde o příběhy natočené na motivy skutečných kriminálních činů Berdychova gengu. Seriál plný korupce a beztrestných vražd má za sebou poslední šestnáctý díl s názvem Velké finále. 

Režiséři Petr Kotek a Ivan Pokorný Expoziturou ukazují podsvětí českých gengů, které jsou ve spojení s policisty. Seriál se podařilo prodat i do zahraničí. Každá epizoda je dlouhá pětasedmdesát minut a uzavírá jeden dílčí případ. Hlavní drama policistky a jejího parťáka se postupně prolíná až do samotného konce.

Mladá policista, která je do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu nově přidělená zjišťuje, že ne vždy jsou za činy potrestáni skuteční viníci. Brzy se stane nepohodlnou nejen pro zločinecký gang, ale také pro zkorumpované špičky policie. Postupem času s parťákem zjišťují, že jsou uvnitř jednotky osamoceni a musí bojovat o holé přežití.

V hlavních rolích si zahráli Hana Vágnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Zuzana Bydžovská, Jan Kanyza a Vladimír Dlouhý, pro kterého to byla jedna z posledních rolí.. Jde o nejdražší seriál novodobé české historie. Celkem si seriálem Expozitura prošlo na třišta čtyřicet lidí. Zajímavostí je dvě stě osmnáct natáčecích dnů hlavní policistky během dvě stě šedesáti devíti kalendářních dnů. Kromě účinkování živého lva, mohli diváci zažít třináct zničených automobilů, protitankovou střelu a vypálení rodinného domu.

Televize Nova se zřekla napodobování triků a opravdu použila kvalitní efekty a technologii. Seriál Expozitura je nabitý akčními scénami, napětím a překvapením. Scénář pochází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Jana Kroupy, kteří na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama