reklama

Ženy, které zanevřou na sex, bývají víc nemocné

Odborníci nedoporučují na sex rezignovat. Člověk spokojený v sexu je jednoznačně odolnější vůči stresu, frustraci i nemocem.

Foto: Isifa/Thinkstock

Mnoho žen z nejrůznějších důvodů na sex zanevře. Někdy však stačí velmi málo, aby se vše zase vrátilo k normálu. Což je dobře.

Odborníci totiž nedoporučují na sex rezignovat. Člověk, který je spokojený v sexu, je jednoznačně odolnější vůči stresu, frustraci i nemocem. Tělo a psychika jsou totiž neodlučitelně propojené.

Jak sex vlastně funguje?

Sexuální averze bývá většinou ženská záležitost. Podívejme se na její možné příčiny v jednotlivých fázích sexu.

Doporučujeme: Erotogenní zóny mužů. Zapomeňte na penis!

  • Vzrušení: Sexualita ženy je o něco komplikovanější a komplexnější než ta mužská. Připravenost na milování není jako škrtnutí sirkou, ale spíš jako pomalé rozdělávání ohně. Když není žena dostatečně vzrušená, nemusí mít na sex chuť. Tělesnou formu vzrušení doprovází přirozené zvlhčení pochvy. Žena také může partnerovi ukázat, jak a co ji vzrušuje, jak pevný má být dotyk, na kterých místech, co jí dělá dobře.
  • Předehra: Mnoho žen preferuje delší předehru, potřebují se k milování přeladit z běžného každodenního života. Uvítají proto i jiné než pouze koitální aktivity. Jestliže muž pospíchá se zasunutím penisu do pochvy, žena nemusí být dostatečně psychicky připravená a pohlavní styk se jí nemusí líbit.
  • Naladění: V tzv. fázi plató je již žena dostatečně vzrušená a naladěná na sex, ale přesto se jí "to" může přestat líbit. Nejčastěji je důvodem špatná sexuální komunikace, kdy muž zvolí nevyhovující polohu, techniku či způsob milování. V tom případě žena musí vědět, co potřebuje, a musí si o to umět říct.

Pozor na předsudky a mýty!

Mnohokrát se také necháváme svazovat různými předsudky a mýty, které mohou milování velmi znepříjemnit, protože se soustředíme na něco, co má či nemá být. Například, že je zapotřebí dosahovat orgasmu společně nebo že orgasmus "platí" pouze když je dosažen pohlavním stykem. Opak je pravdou. V milování je dovoleno vše, na čem se s partnerem dohodneme a co nás vzrušuje.

Více o ženské sexualitě se dozvíte na Babyweb.cz >>

Sexualita je velmi bohatá a soustředit ji pouze na soulož značně ochuzuje. Jakkoli dosažený orgasmus je dobrý, vaginální stejně jako klitoridální, ale také orgasmus dosažený orálně nebo manuálně. Rovněž tak milování, kdy žena nedosáhla orgasmu, není špatné, pokud si užila intimity, doteků a mazlení.

Spousta žen rezignuje na milování, protože se sice dokáže dobře vzrušit, ale nedosahuje orgasmu a velmi jí to vadí. Zbytečně. Orgasmus není nic samozřejmého, žena se musí naučit, jak ho dosahovat. Prvním krokem je prozkoumat své tělo a zjistit, co ji vzrušuje. Pak může zkusit dosáhnout orgasmu sama při masturbaci. A poté navést partnera tam, kam potřebuje.

Sex není to hlavní, ale...

Někdy sex nemá pro ženu prioritu, třeba když dosahuje uspokojení namáhavěji. Pak je ochotná se ho vzdát ve prospěch jiných věcí, které nestíhá, například spánku a odpočinku. Když se k těmto obtížím připojí ještě partnerské konflikty, je velmi obtížné sexuální averzi překonat.

Přesto není dobré na sex úplně zanevřít, do funkčního partnerství prostě patří. Žena, která se ho vzdává, vlastně rezignuje i na partnerství.

Navíc sexuální potěšení a hormony s ním spojené jsou pro život jednoznačně příznivé. Sexuální zdraví je jedním z ukazatelů zdraví celkového. Člověk, který je spokojený v sexu, je jednoznačně odolnější vůči stresu, frustraci a různým konfliktům. Lépe se také brání nemocem, protože tělo a psychika jdou ruku v ruce.

zdroj: Babyweb.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pipinka a pindík: Jak nazývat sexuální části těla?

Šokující video: Sadistické týrání jako výchovná metoda

Démoni sexu existují: Succuby a incubové v lidské kůži

reklama
reklama
reklama