reklama

Démoni sexu existují: Succuby a incubové v lidské kůži

Ve středověku jim říkali succubové a incubové a vymítali je svěcenou vodou. Dnes postižené léčí psychologové a někteří z nich dokonce považují hypersexualitu za nemoc.

Foto: Isifa/Thinkstock

Ve středověku jim říkali succubové a incubové a vymítali je svěcenou vodou. Dnes postižené léčí psychologové a někteří z nich dokonce považují hypersexualitu za nemoc.

Jak vypadá? Podobně jako drogová závislost. Pro postižené se sex se stane jedinou potřebou a náplní myšlenek. Jsou jím přímo posedlí. Myslí jen na něj, vše ostatní jde stranou. Nekontrolují své chování. Pokud nemají skutečný sex, alespoň masturbují, kde se dá.

Nedokážu se ovládnout

"Hypersexuálky prožijí několik orgasmů v úzkých džínsech cestou metrem nebo v autě při drobném mrholení, které jim na čelním skle připomíná kapky spermatu. V zaměstnání často onanují, což je zdržuje od práce. A při večerní souloži pravidelně ztrácejí v extázi vědomí," popisuje klinický problém MUDr. Zlatko Pastor.

Doporučujeme: Sněz mě něžně aneb Bizarní fantazie

Ještě daleko hůř jsou na tom muži, jejichž sexualita je agresivnější a vzrušení viditelnější. "Když to potřebuji, nedokážu se ovládnout. Můžu to dělat s kýmkoli, kdekoli, jakkoli: S mužem či ženou, krásnou i šerednou, vdanou nebo single, v soukromí domova, pod mostem i na rušné ulici. Všechny mé morální hodnoty jsou rázem úplně mimo. Prostě musím mít orgasmus," popisuje pan K.

Na vině jsou endorfiny

Příčina vzniku hypersexuality je neznámá. Jisté je, že souvisí s endorfiny. Jejich vyplavení do těla způsobuje chemické reakce, které se příliš neliší od drogového nebo alkoholového omámení. Při vysoké produkci hormonů může dojít k závislosti. Při absenci se projevují abstinenční příznaky jako nervozita, pocení, nesoustředěnost či podrážděnost. Mozek se začne chovat nepřirozeně.

Pokud je hypersexualita nezvládnutá, může vést až k násilným trestným činům nebo přerůst do úchylek jako pedofilie, masochismus či fetišismus. Ale i zvládnutá komplikuje život. Spolehlivě rozbije manželství či přátelství, způsobí vyhazov ze zaměstnání (ať už proto, že svedete šéfovu sekretářku na jeho pracovním stole nebo proto, že v pracovní době masturbujete na dámských toaletách), dokáže finančně zruinovat, o riziku pohlavních nemocí ani nemluvě. Dobrou zprávou je, že k léčbě většinou postačí psychoterapie, případně hormonální léčba.

Nenasytní démoni a Štíři

Upjatý středověk se s tímto lechtivým postižením vyrovnal po svém. Přičetl ho na vrub ďábla. Succuby a incubové - jak se závisláci na sexu nazývali - byli ve středověké křesťanské mytologii démoni, kteří své ubohé lidské protějšky dokázali sexem vyčerpat k smrti. Zda to jsou padlí andělé a zda je styk s nimi duševní nebo tělesný, o tom teologové vážně diskutovali.

Čtěte také: Mužská hypersexualita: Satyrové mezi námi

Vášeň překračující hranice našla odraz i ve zvěrokruhu. Jednoznačně nejsmyslnějším znamením se stal Štír, kterému se v milostných hrátkách přisuzují až nadpřirozené schopnosti. Produkuje feromony stejně přirozeně, jako dýchá, a přitahuje k sobě opačné (někdy i stejné) pohlaví jako lampa můru. Živočišný sex je prostě jeho parketa. Kdo štíří přitažlivosti podlehne, je ztracen. Málokdy lituje - ale jen zpočátku.

"Pro většinu mužů bývá sex s nymfomankou nedostižným snem. Ti, kteří ho delší dobu měli, vědí, že není čeho litovat. Nymfomanka může v počátcích partnerského soužití muže velmi vzrušovat, svojí potřebou a přístupností k veškerým sexuálním aktivitám ho fascinovat. Později, není-li muž založen podobně, ho zvýšené nároky na frekvenci a formy sexu mohou spíše odrazovat," uzavírá Zlatko Pastor.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 nejčastějších mýtů o sexualitě ženy

Příliš mnoho sexu škodí?

Pipinka a pindík: Jak nazývat sexuální části těla?

Satyrové z Hollywoodu

Ze závislosti na sexu se léčila spousta celebrit. Patří mezi ně:

  • Bill Clinton
  • David Duchovny
  • Jack Nicholson
  • Michael Douglas
  • Ozzy Osbourne
  • Robbie Williams
  • Tiger Woods

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama