reklama

Vyfoťte svou rodinu ve stylu hollywoodských hvězd!

Vyfoťte svou rodinu ve velkém stylu! Zákulisím rodinného portrétování nás bude provázet odborník na slovo vzatý, proslulý reportážní a rodinný fotograf Robert Simpson, fotograf britské královské rodiny.

Foto: Isifa/Thinkstock

Rodina bývá častým a vděčným námětem fotografií. I vy jste se určitě už někdy v životě stali obětí špatného rodinného portrétu, který je dosud pyšně vystaven na čestném místě domova. A co teprve zážitky při jeho focení...

"Postav se tam! Maminko, ty jdi víc vpravo! Babičko, nakloňte se víc k Péťovi, ať z vás není vidět jen půlka! Baruno, co se tak šklebíš? Vypadáš jako opice! A sundej si ty sluneční brýle! Maminko, čemu se teď zrovna směješ... Vždycky, když táta dirigoval naši rodinu, bylo nejlepší zalézt pod stůl a počkat, až jeho tvůrčí fotografický zápal poněkud pomine. Rodinné foto z Vánoc nebo narozenin? Jeho vznik provázelo skutečné utrpení," napsala nám čtenářka Bára z Prahy.

Odborník na slovo vzatý

Možná máte i vy podobné zážitky z dětství. Proto jsme se rozhodli zaměřit na současné trendy rodinného portrétu. Začneme od stylu "červeného koberce" ovlivněného fotografiemi celebrit, přes snímky inspirované časopisy, až po tradičnější studiové a reportážní snímky.

Náš tip: Nechte se vyfotit od profesionála a získejte dvě vyretušované fotky a dalších 30 na DVD >>

Zákulisím rodinného portrétování nás bude provázet odborník na slovo vzatý, proslulý reportážní a rodinný fotograf Robert Simpson. Za vše mluví jeho dílo: Fotografoval britskou královskou rodinu, účastnil se i fotografování loňské svatby prince Williama s Kate Middletonovou v Buckinghamském paláci. Dostalo se mu výsady portrétovat Anthonyho Hopkinse, Michaela Cainea, Thandie Newtonovou, Bryana Adamse, Eltona Johna nebo členy brunejské královské rodiny.

Zvládněte klasiku, vyzkoušejte atyp

Aby vás Robert ušetřil hrůzy ze špatných rodinných fotografií, které budete mít po několik následujících let na stole, nabízí užitečné rady, jak vytvořit vlastní krásné rodinné fotografie.

Dozvíte se, jak vyfotit členy své rodiny, aby to odpovídalo kvalitě studiových snímků, jak vyfotografovat velkou rodinnou sešlost, na které se sešlo dvacet příbuzných, vyzkoušíte si reportáž i snímky po vzoru celebrit - od přirozených póz hollywoodských hvězd na pláži až po důstojnou cestu na rozdávání Oscarů.

Čtěte také: Dítě řve hrůzou, tatínek vesele natáčí

Vzhůru do experimentu!

Zdá se vám to složité? Nebojte se experimentovat! Zjistěte, který styl vám a vašim milovaným nejlépe vyhovuje. Digitální fotografie a rady Roberta Simpsona vám v tom pomohou. Hlavně ale nedělejte stejnou chybu jako tatínek z úvodu našeho článku: Nedirigujte rodinu jako generál vojsko při manévrech. Snažte se zachytit lidi v situacích, kdy se budou cítit přirozeně a příjemně. Potom už stačí jen uhlídat si pozadí a pamatovat na kompozici - a směle můžete vystavit rodinné foto na pracovním stole nebo třeba na Facebooku.

Naučte se fotit jako Robert Simpson! Takhle se na to musí:

zdroj: Nikon

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak jsem fotila batolata - a pak chodila kanálem...

Neuvěřitelné video: Muži vyzkoušeli porod, zhroutili se

David Duchovny alias agent Mulder prodává rezidenci

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama