reklama

Plastika už ve třinácti letech? Důvodem byla šikana

Jako roztomilé batole se Nicolette Taylor objevovala na obálkách časopisů a katalogů. Rodiče rozhodně nečekali, že se dětská modelka stane obětí šikany kvůli vzhledu. A že to bude natolik zlé, aby investovali do plastické operace.

Foto: repro ABC News

Jako batole se Nicolette Taylor objevovala na obálkách časopisů a katalogů: Nevinná tvářička, velké laní oči, nosík jako knoflík.

Poslední věc, kterou by její rodiče čekali, bylo, že se dětská modelka stane obětí šikany právě kvůli svému vzhledu. A že to bude natolik zlé, aby raději investovali do plastické operace. Její příběh přinesl dailymail.co.uk.

Poblázněná puberťačka?

Plastická operace třináctileté slečny kvůli kráse? Trochu to svádí k myšlence, že Nicolette je rozmazlený fracek, její rodiče blázni bez špetky zdravého rozumu, a lékař, který operaci doporučil, jen ziskuchtivý zlatokop.

Doporučujeme: Amanda (15): Uštvali ji k smrti!

Není tomu tak. Blázniví nejsou výše zmínění lidé, ale doba, jež vyžaduje bezchybný ideál krásy a své hodnocení odvíjí od toho, jak kdo vypadá.

Dvakrát zlomený nos

Nicolettin nosík byl zřejmě prokletý. Od dob, kdy s ním jako batole pózovala před objektivy fotoaparátů, si ho zlomila hned dvakrát, naposledy, když jí bylo osm let. Zranění samozřejmě zanechalo na jejím vzhledu stopy. S roztomilého knoflíčku byla skoba, za kterou by se nemusel stydět indiánský náčelník.

Čtěte také: Chtěla být krásná. Zemřela zbytečně.

Poznámky dětí ve škole ještě vydýchala, ale vzkazy na facebooku už ne. „Nikdy bych nevěřila, jak může facebook všechno zhoršit. Každý mohl můj nos vidět, všichni mí nové přátelé. Pomluvy se šířily jako požár a já proti tomu byla bezbranná," uvedla Nicolette.

Ahoj, velký frňáku!

Maminka ji sice přemlouvala, ať vydrží aspoň do osmnácti let, ale jen do chvíle, než viděla svou dceru plakat kvůli šikaně. „Ahoj, velký frňáku! Takové vzkazy dostávala aspoň pětkrát týdně," uvedla pro televizi ABC. „Zraňovalo ji to natolik  že jsem nakonec nevydržela, sáhla po telefonu a dohodla schůzku s chirurgem."

Takto vypadala Nicolette před operací - a po ní:

A tak nakonec celá rodina vyprovodila holčička na operační sál. Výsledek? Když jí sundali obvazy, rozplakala se Nicolette znovu, tentokrát pro změnu štěstím. Pár centimetrů, nebo možná jen milimetrů tkáně jí změnilo život. Slečna, která ráda tančí hip hop, je nyní mezi dětmi oblíbená. Stala se dokonce roztleskávačkou a každý ve třídě ji má rád.

Zranitelní teeageři

Přijde vám to všechno uhozené? Bohužel se zdá, že jde o trend, který Nicolette předběhla jen o pár roků. Jak totiž uvedl chirurg z Manhattanu Sam Rizk, který dívku operoval, byla sice jeho nejmladší pacientkou, ale jinak jde o zásah poměrně běžný. Čtvrtinu klientů, kteří se rhinoplastice podrobí, představují právě teenageři.

Možná je příčinou jejich závislost na vzhledu, možná za to může moderní doba, jež klade na vzhled, zvlášť u dívek, nemilosrdný důraz. Jak to vidíte vy? Dovolili byste své třináctileté dceři plastiku, aby se vyhnula šikaně? O tom můžete diskutovat pod článkem.

zdroj: dailymail.co.uk
repro ABC News

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Šikana: poznamenání nadosmrti

Cena za práci na mateřské? 55 000 Kč měsíčně!

Pohanka: Detox po flámu a pomoc při menstruaci

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama