reklama

Nejnebezpečnější pozice v sexu: Pozor na ni!

Překvapivě je to "na koníčka". Proč si právě na tuto oblíbenou polohu dát pozor, vysvětlili brazilští lékaři v odborné studii, publikované magazínem Advances in Urology.

Foto: Isifa/Thinkstock

Překvapivě je to "na koníčka". Proč si právě na tuto oblíbenou polohu dát pozor, vysvětlili brazilští lékaři v odborné studii, publikované magazínem Advances in Urology.

V letech 2010-2013 totiž zpovídali pacienty tří nemocnic v  oblasti Campinas, kteří vyhledali lékařské ošetření "zlomeného" penisu. Výsledky byly jednoznačné: Jezděte na koníčku opatrně!

Hetero i homo

Šlo o muže ve věku 18-60 let, heterosexuály (67 %) i homosexuály (10 %), ale také nešťastníky, kteří utrpěli úraz při masturbaci či s penisem nešikovně zacházeli (14 %).

Čtěte také: Erotogenní zóny mužů. Zapomeňte na penis!

Podle studie utrpělo "zlomeninu" přirození celkem 42 mužů, z toho 28 po heterosexuálním a 4 po homosexuálním styku, 6 s penisem špatně manipulovalo a ve 4 případech se lékaři příčiny nedobrali.

U celé poloviny všech postižených však předcházely hospitalizaci právě hrátky v poloze "na koníčka". Při sexu v pozici "na pejska" se zranilo 29 % postižených a 21 % mužů přišlo k úrazu ve chvíli, kdy byli nahoře oni.

Svezeme se na koníčku!

Poloha, kdy muž leží na zádech a žena se pohybuje na něm, patří k oblíbeným lidmi i doporučovaným sexuology. Alespoň donedávna patřila.

Všeobecně se argumentovalo tím, že žena v ní může v maximální míře kontrolovat hloubku pronikání a řídit rychlost pohybů při styku. Muži si zase při ní příjemně odpočinou a ještě jsou odměněni pohledem na vášnivě se do rytmu kývající ženská ňadra. Jenže...

Ona křičí slastí, on bolestí

Zatímco "jezdkyně" si užívá, "koník" může na hrátky bolestivě doplatit. Samozřejmě, že ne zlomeninou v pravém smysl tohoto slova, neboť penis kost nezpevňuje, byť by si to mnozí muži toužebně přáli.

Doporučujeme: Video: Ženy mají nakreslit ideální penis. Jsou upřímné!

Při nešikovném sexu ve špatném úhlu ale může dojít k poškození topořivých tělísek. Někdy je dokonce slyšet křupnutí, jako by se kost skutečně lámala. Zranění může i krvácet.

Postižení navíc často kvůli studu svůj zdravotní stav ještě zkomplikují, protože lékaře vyhledají až s několikahodinovým zpožděním, kdy je k tomu bolest prostě donutí. Jenže to už někdy bývá pozdě a hrozí trvalé následky v podobě narušené sexuální funkce.

Jak k tomu dojde?

Snáz, než byste mysleli. Žena při sexu nahoře totiž leží plnou vahou na ztopořeném penisu. Neucítí ale tak výrazně, když do ní proniká pod špatným úhlem, takže nestihne přerušit pohyb včas.

Když pohyb naopak kontroluje muž z pozice nahoře, bolest mu signalizuje problém dříve, a má tak možnost reagovat. Takže ať se nám to líbí nebo ne, návrat k misionářské poloze nevypadá ve světle brazilského výzkumu úplně marně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Učitelka svedla dvanáctiletého. Teď slaví 10. výročí svatby

Šokující video: Sadistické týrání jako výchovná metoda

12 důvodů, proč nechat své partnery masturbovat

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama