reklama

Učitelka svedla dvanáctiletého. Slaví 10. výročí svatby

,,To je TA učitelka," vybaví si skoro každý, komu připomenete jméno Mary Kay Letourneau. Její milostný skandál oblétl v devadesátých letech celý svět. Teď se svým bývalým žákem Vilim slaví 10. výročí svatby.

Foto: ABC News

"To je TA učitelka," vybaví si skoro každý, komu připomenete jméno Mary Kay Letourneau. Její milostný skandál oblétl v devadesátých letech celý svět.

Byla vdaná a měla čtyři děti. Přesto svedla dvanáctiletého žáka 6. třídy Viliho, kterého učila. I když... svedla? Vili Fualaau byl v té době plnoprávným členem gangu. Jako pravé dítě ulice nevyšel ven bez nože. První krok ve vztahu udělal vždy on. A sex rozhodně doučovat nepotřeboval. Což ovšem neměnilo nic na tom, že si Mary musela odsedět 7,5 let za znásilnění.

Doporučujeme: Hříšné kantorky, aneb Kam učitelka nesmí zajít

Teď jí je 53 a jemu 31 let. Jsou už deset let manželé a vychovávají dvě dospívající dcery. Někdejší "svedené dítě" má dnes trochu vyšší čelo a pár kilo nadváhu. I přes věkový rozdíl je hlavou rodiny, fungující stejně spořádaně jako kterákoli jiná. Zdá se, že velká láska přežila skandál. Ale za jakou cenu? To prozradil jejich rozhovor pro ABC News.

Proč bych ho měla jen líbat

V roce 1996 bylo Mary Key 34 let. Byla vdaná, ale ne šťastná. Manželství nefungovalo, a tak se realizovala alespoň jako učitelka na základní škole v příměstské části Seattlu.

Vilimu bylo dvanáct a byl na svůj věk hodně vyspělý. "Říkala jsem si - S tebou budou problémy," vzpomíná Mary. Ale jak velké ty problémy budou, netušila. Vili byl nejen problémový rošťák, ale také citlivý a výtvarně i hudebně nadaný student. Jako učitelka s ním trávila stále víc času. Stačil jeden školní rok, aby mezi nimi vzniklo silné pouto. O prázdninách ho naplnili po všech stránkách.

"Byla to velká láska a semlela nás tak rychle. Hluboce jsem ho milovala a navíc mezi námi fungovala chemie. Nedokázala jsem ho přestal líbat," vzpomíná Mary na první společnou noc.¨Na konci léta 1996 byla těhotná. Vilimu tehdy bylo 13 let.

Čtěte také: Je jí čtrnáct let aneb Lolitku je třeba seřezat včas

O pár měsíců později objevil její manžel milostný dopis určený Vilimu a oznámil vše policii. Vypukl mezinárodní skandál. V květnu přišla na svět dcera Audrey. "Nikdy jsem nebyl oběť! Miluji ji a chci s ní žít," opakoval chlapec pořád dokola. Marně. Jeho láska byla uznána vinnou ze znásilnění dítěte druhého stupně a odsouzena na 89 měsíců.

Sami proti celému světu

Propustili ji po půl roce na podmínku s tím, že se nesmí s Vilim setkávat. Měsíc nato už byla zpátky ve vězení, protože zákaz porušila. Mezitím stihla znovu otěhotnět. Druhá dcera Georgia přišla na svět za vězeňskými mřížemi. Maryin manžel v té době podal žádost o rozvod a odstěhoval se s dětmi co nejdál mohl, až na Aljašku.

Vilimu bylo mu patnáct, když se stal dvojnásobným otcem. Trpěl těžkými depresemi. Státní systém ho převálcoval. Sezení s psychologem odmítal. "Neměl jsem podporu vůbec od nikoho, ani od své rodiny. Kamarádi mi pomoci nemohli, netušili, co znamená být tátou. A Mary jsem nesměl navštěvovat. Přitom ona byla jediná, s níž jsem potřeboval mluvit. Tolik jsem ji toužil vidět," popisuje. "Prošel jsem si opravdu strašným obdobím. Divím se, že ještě žiju."

Láska, která přežila skandál

Láska přesto vydržela. Mary propustili v srpnu 2004. O deset měsíců později se konala tichá, nenápadná svatba. Ženichovi bylo 21 let, nevěstě více než dvakrát tolik.

Rodina zůstala bydlet v Seattlu a žije úplně obyčejným životem. Chodí do kina a na večeři do oblíbené mexické restaurace. "V manželství jsou vždy světlé a temné chvilky. Je důležité se přes ty těžké chvíle dostat," shrnuje Vili.

Příběh: Je mu 31 let a chodí s ženou o 60 let starší

On dnes pracuje v zahradnickém centru a v noci si přivydělává jako DJ. Ona je asistentkou v právní kanceláři a ráda by se znovu vrátila k učení. Je však stále na oficiálním seznamu sexuálních násilníků, tak dává aspoň lekce klavíru. A usiluje o vymazání.

Sedmnáctiletá Audrey právě končí střední školu a chystá se na univerzitu. Šestnáctiletá Georgia chodí na stejnou střední školu a je roztleskávačkou. Obě slečny zpívají ve středoškolském sboru. Nezdají se být nijak ohromeny dramatickou rodinnou historií. Prostě v ní vyrostly a rodiče k nim byli upřímní. Také děti z prvního manželství zůstaly s maminkou v kontaktu. Prázdniny tráví všichni společně.

Kdyby šel vrátit čas...

Kdyby mohla Mary Kay vrátit čas, nevolila by jinak. "Neočekávám, že lidé porozumí. Prostě se to stalo. Hluboce ho miluji," říká. Zaplatila za to vysokou cenu. Ve vězení strávila téměř osm let. Neviděla vyrůstat dcery. Nepustili ji ani na pohřeb vlastního otce.

Ale v něčem se Mary a Vili přece jen poučili. Jsou vůči svým dcerám velmi ochranářští. Slečny prostě randit nesmí. "Je to moje vlastní zkušenost," připouští Vili. "Chození může vést k věcem, které už nejdou vzít zpět. A které byste třeba chtěli, ale až daleko později."

Kdyby dcery jednou přišly domů s tím, že se vyspaly se svým učitelem, byli by rodiče šokovaní a velmi, velmi naštvaní. "Rozhodně nepodporuji sňatky dětí a jejich vztahy s někým starším," kategoricky konstatuje Vili.

Možná už to samo je odpovědí na otázku, jestli si jejich zakázaná láska, která přetrvala nepřízeň celého světa, přece jen nevybrala příliš velkou daň...

úvodní foto: repro ABC News

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jaký je ideální věkový rozdíl partnerů? Spočítejte ho

Video: Utekla před doktory rodit venku,ve tmě na kamení

11 věcí, které byste měli za svůj život ještě vyzkoušet

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama