reklama

Proč nechat své partnery masturbovat

Tady je 12 důvodů, proč partnery při masturbaci nevyrušovat.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Pánové, máme pro vás dobrou zprávu. S klidným svědomím si masturbujte. Studie opět potvrdily, že tento typ rozkoše má mnoho pozitivních přínosů pro vaše zdraví.

Průměrný muž zažije za svůj život asi 7200 ejakulací, přičemž plných 2000 z toho je při masturbaci. Jediný problém je, že toto téma je stále tabuizováno a tím, že se o tom nemluví, se to bere jako něco, co by se rozhodně dělat nemělo. Vždyť i někteří rodiče stále straší své děti, že jim při tom upadne penis. Rozhodně není důvod dělat z toho takovou vědu. A jak praví jedna známá hláška, každý někdy v životě onanoval, a kdo tvrdí, že ne, ten to dělá dodnes.

"Masturbace je součástí zdravého sexuálního života," říká pro web menshealth.com sexuoložka Gloria Brame, Ph.D. a dodává, že je to naprosto bezpečné a neškodné. Dokonce je to prý zdravější, než si každý den čistit zuby. Tady je 12 důvodů, proč vzít "věci" do vlastních rukou.

Prevence rakoviny

Australská studie zveřejnila výsledky, kdy u mužů, kteří měli ejakulaci alespoň pětkrát do týdne, se o třetinu snížilo riziko vzniku rakoviny prostaty. Důvodem je, že při "vrcholu" se z těla vyplavují toxiny, které by se jinak ukládaly v pohlavních žlázách.

Zánět prostaty

Masturbováním se z těla vylučuje sekret mužských pohlavních žláz. Když má muž delší pohlavní abstinenci, tento sekret ve žlázách, například v prostatě, stagnuje, zahušťuje se a může ucpávat vývody žlázek a způsobit otok prostaty. Mužům, kteří mají chronické záněty, se naopak tento druh rozkoše přímo doporučuje, obzvlášť pokud nemají pravidelný sex.

Větší výdrž

Pravidelný trénink přináší své ovoce. A je tomu tak i při sebeuspokojování. Pokud muži častěji masturbují, většinou si sami při vzrušování dělají pauzy, aby vydrželi co nejdéle a dosáhli většího orgasmu. Proto bychom měly být trpělivé, díky tomu vydrží déle i při společném milování.

Lék proti bolesti

Při orgasmu se z těla vyplavují hormony, které dokonce zvládnou tlumit bolest. Už asi chápete, proč se muži večer nevymlouvají, že je bolí hlava tak jako nás.

Léčba deprese

Další výhodou je léčba deprese. Při masturbaci se totiž vyplavují endorfiny čili hormony štěstí a pohody.

Náš tip: Masturbuji každý den. Jsem zvrhlá a úchylná?

Také se uvolňují neurochemikálie jako dopamin a oxytocin. Postarají se o spokojenost a dobrou náladu. Někteří lidé mohou být na orgasmu dokonce závislí. V případě, že se vám zdá partner bez nálady, dopřejte mu chvilku soukromí, jistě bude spokojenější.

Zbavte se rýmy

Orgasmus a ejakulace spouští v těle fyziologické reakce, které vedou k uvolnění nosu při rýmě. A co je nejhorší smrtelnou nemocí u mužů? Rýmička!

Cukrovka

Jsou tu i takové studie, které potvrzují, že onanie je prevencí proti cukrovce 2. typu. Muži, kteří se oddávají radovánkám, snižují riziko onemocnění touto civilizační chorobou.

Posilujte svaly

K posilování svalů přispívá u obou pohlaví, u mužů ještě navíc zabraňuje předčasné ejakulaci. Budete-li pilní i v pokročilejším věku, inkontinence vám nehrozí.

Nespavost

Hlavním důvodem, proč se pořádně nevyspíme, bývá stres, kterému se denně vystavujeme. Není se čemu divit, že nejsme večer schopní vypnout a bez problémů usnout. I na to funguje masturbace. Pokud nemáte partnerku, která by vám od "tlaku" pomohla, dopřejte si orgasmus ve vlastní režii. Stres zmizí za několik okamžiků, vy spokojeně usnete a ráno se budete cítit jako znovuzrození.

Pevná imunita

"Ejakulace zvyšuje hladinu hormonu kortizolu," potvrzuje Jennifer Landa, M. D., specialistka na hormonální terapii. Kortizol posiluje a udržuje vaši imunitu v dobrém stavu.

Větší plodnost

Odborníci se shodují, že při masturbaci se orgán lépe prokrvuje a získává lepší kondici. Navíc se zkvalitní i spermie. Pokud tedy máte problém s početím svého potomka, budete muset vzít iniciativu do "vlastních rukou".

Bez nevěry

A proč mužům ještě dopřát sebeuspokojování? Jedním z důvodů je také to, že mají dostatek rozkoše a  nemají pak potřebu být nevěrní. Asi byste měly být v pozoru, pokud váš partner tráví více času na internetu a sleduje porno, ale v zásadě se nic hrozného neděje. Pořád to není sekretářka, která se vám uvelebila ve vaší ložnici.

Doporučujeme: Rakovina prostaty. Odhalí ji jednoduchý test

Doufáme, že se na masturbaci díváte už alespoň trochu jinak. Vždyť se za to nikdo stydět nemusí. Jde o přirozenou věc, která je navíc ještě pro náš organismus velmi prospěšná. Ale nic se nemá přehánět. Proto se občas svým partnerům věnujte, aby je zbytečně nebolela ruka.

Máte problém o masturbaci mluvit? Dokázali byste o tom pohovořit i se svými dospívajícími dětmi? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Učitelka svedla dvanáctiletého. Teď slaví 10. výročí svatby

Věčná džínovina: Jak ji nosit tuto sezónu

5 způsobů, jak dodat styl staré kuchyni


Bázlerová: Říkali mi, že jsem se zbláznila. Na vyhoření ve 21 letech nemáte právo | Video: Světlana Witowská

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama