reklama

Nejkrásnější animace porodu: Názorná, ale bez krve

Bude to bolet? To je určitě nejčastější obava maminek. Hodně za to mohou drastické záběry porodu plné křiku a krve. Zbytečně - spousta žen má dispozice rodit přirozeně a spontánně. Jako na našem videu...

Foto: YouTube

Bude to bolet? To je určitě nejčastější obava maminek. V poslední době za to hodně mohou možná až příliš drastické záběry porodu plné křiku a krve, ale ženy se děsí porodu už po staletí.

Na počátku tohoto strachu je možná věta z Genesis, kde Bůh Evu za ochutnání jablka poznání odsuzuje k tomu, že „... syny budeš rodit v utrpení". Za to ovšem možná může špatný překlad Bible. Podle některých badatelů bylo totiž ve skutečnosti řečeno: „... v námaze budeš rodit syny." A to je přece něco zcela jiného! Že se rodička nadře, o tom není sporu - porodit dítě je skutečně těžká námaha. Bolest však nemusí a nemá být pravidlem. Přece nebudete věřit na dědičný ženský hřích!

Doporučujeme: Příšerný strach z porodu? Poradíme, jako ho zvládnout!

Spousta žen, vlastně většina, má totiž dispozice rodit přirozeně a spontánně. Jako třeba na videu z YouTube:

Jak vlastně porod probíhá?

1. doba porodní - otevírací: Děložní stahy otevírají a zkracují děložního hrdlo, čímž se postupně vytvoří souvislý porodní kanál. Čas mezi stahy se postupně zkracuje, jejich délka a intenzita se naopak prodlužuje. U prvorodičky trvá 1. doba porodní v průměru deset až osmnáct hodin. U druhého porodu je to šest až osm hodin.

Čtěte také: Pojídání placenty po porodu se stává trendem!

Během této doby obvykle praskne porodní vak a odejde plodový voda.. To je signál pro odjezd do porodnice. Děložní stahy jsou vnímány jako bolestivé křeče, ale ve většině případů nejde o nic neúnosného. Některé trávicí problémy (případně kocovina) mohou být i horší...

2. doba porodní - vypuzovací: Dochází k postupnému vypuzování dítěte z dělohy. Žena je nucena tlačit a cítí silné děložní stahy. Bolest sílí, ale většinu doby je stále snesitelná. V ke konci porodu se do krve matky vyplaví takové množství hormonů, že se její vnímání bolesti úplně změní - to co vnějšímu pozorovateli přijde strašné je z vnitřního úhlu pohledu nepříjemné, ale snesitelné.

V obou fázích porodu probíhá rotace dítěte do optimální polohy vhodné k vypuzení. Nejprve se objevuje hlavička, následně jedno po druhém ramínka a potom už vyklouzne zbytek tělíčka. Druhá fáze trvá maximálně dvě hodiny.

3. doba porodní - vypuzení placenty: Během poslední fáze vychází v průběhu několika minut až hodin z těla placenta.

Strohá fakta nezní tak strašně, ale jak je to s realitou? Je podle vás porod bolestivý trest, namáhavá práce nebo úžasný zážitek? Diskutovat o tom můžete pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Video: Porodila u řeky - explicitní, něžné, dojemné

Darování spermatu? Klidně! Od mého muže? Nikdy!

Podraz mého života: Chci se ženit, ale ne s tebou!

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama