reklama

Dcera zavraždila matku. "Spala s mým mužem!" hájí se

Angličanka Susan Edwards je obviněna z vraždy svých rodičů. Omlouvá se tím, že matku zastřelila ve vzteku, poté, co ji vyprovokovala přiznáním, že spala s jejím mužem, svým zetěm.

Foto: Isifa/Thinkstock

Kdybyste ten příběh četli v knize, nejspíš si pomyslíte, že je to mizerně napsaná detektivka s nevěrohodnou zápletkou. Skutečně se však odehrává v současné době před anglickým soudem.

Jak informoval britský deník Daily Mail, Susan Edwards (55) je obviněna z vraždy svých starých rodičů. Omlouvá se tím, že matku zastřelila ve vzteku, poté, co ji vyprovokovala přiznáním, že spala s jejím mužem, svým zetěm.

Dalších patnáct let dcera úspěšně vodila za nos všechny příbuzné, sousedy, lékaře i finanční instituce tvrzením, že matka s otcem stále žijí. Rodině posílala místo nich falešné dopisy a vánoční pohlednice.

Svedla jí manžela?

Upřímně řečeno, nejspíš ne. Nicméně dejme slovo napřed obhajobě, byť její barvitá historka zní jako z červené knihovny a má docela velké logické mezery. Jak vypadal kritický den roku 1998 podle Susan?

Čtěte také: Máma zabila autistického syna, nesnesla jeho utrpení

Její matka Patricie Wycherleyová údajně v hádce zavraždila svého manžela Williama v jejich domě v Mansfieldu právě v době, kdy u nich byla dcera s manželem Christopherem (57) na návštěvě. Poté vyprokovala dceru tvrzením, že si v minulosti užívala milostný poměr s jejím vlastním mužem, svým zetěm. Následně nato, snad ve vzteku, Susan zastřelila matku...

Poněkud komplikované, že? Zbytek dává smysl ještě daleko méně. Poté, co Suzan zjistila, že ji manžel podváděl s její vlastní matkou, byla svědkem vraždy svého otce a následne vraždila, se s manželem v klidu uvelebili před televizí a sledovali zábavný pořad. Žádná hádka kvůli nevěře, žádné emoce. Spíš chladnokrevně naplánovaný zločin. Později večer totiž mrtvoly společně spálili a pohřbili na zahradě pod trávníkem. Na něm založili záhon květin. Těla manželů Wycherleyových v sobě měla čtyři kulky z Edwardsova revolveru a byla zabalená do povlečení. Nalezena byla až po patnácti letech, loni v říjnu, poté, co Edwardsovi prodali jejich dům.

Zdrženliví a samotářští...

Ze svého domu v Londýně jezdili manželé pravidelně do Mansfieldu "udržovat zahrádku" nad provizorním mělkým hrobem rodičů. Napřed tvrdili, že se údajně "zdrženliví a samotářští" Wycherleyovi přestěhovali k moři, poté je "poslali" dokonce až do Irska. Mezitím psali pod jejich jménem příbuzným žertovné a barvité dopisy plné dojmů.

Úryvky z dopisů mrtvých

  • Říjen 2005: "Už je mi lépe. Uvidíme se za pár měsíců: domlouvat si konkrétní schůzku zatím nemá smysl."
  • Vánoce 2007: "Rozhodli jsme se cestovat po Irsku. Je tady tak svěží vzduch."
  • Rok 2009: "Byl úplně rozrušený a zmatený. Už jsem mu to nikdy nepřipomínala, protože se ho to strašně dotýkalo." (reakce na dopis oznamující smrt sestry pana Wycherleyho)
  • Rok 2011: "Můj otec prožívá v Irsku druhé mládí. Je skvělé vidět, jak se znovu těší ze života."

Emoce? Spíš peníze...

Klec spadla, kdyz místní úřady požádaly o rozhovor s paní Wycherley, protože je blížilo 100. výročí jejích narozenin. Edwardsovi uprchli do Francie. Když se okolo vražedné dvojice začala stahovat síť policejního pátrání a docházely peníze, kontaktovali starou nevlastní matku a vyprávěli jí složitou historku o nevěře a nešťastném zabití. Susan k ní dokonce přidala tvrzení, že ji otec v dětství zneužíval. Otřesená žena však místo soucitu kontaktovala policii.

Vyšetřování zjistilo, že manželé Edwardsovi měli před patnácti lety velké finanční problémy. Vraždou, zřejmě předem naplánovanou, tak vyřešili vlastní svízelnou finanční situaci. V dalších patnácti letech totiž vybílili účet rodičů. Přivlastnili si i příjmy plynoucí z pensionu, který rodiče provozovali. A nakonec se jim podařilo zmást právníky natolik, že jim dokonce povolili prodat rodičovský dům. To se ukázalo jako zásadní chyba... Manželé jsou obžalováni, že zpronevěřili celkem 245 000 liber (v přepočtu necelých 8,5 mil. Kč) z majetku zavražděných. Soud stále ještě probíhá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Honzík a Daneček: Kluci, kteří zabili své mámy

Holčička přežila potrat - matka ji teď zbožňuje

Už osmnáct let nepracuju. Živí mě partner

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama