reklama

5 malých ďáblů: Nejstrašnější děti historie

Když je zavražděno dítě, mají kriminalisté nejvyšší pohotovost. Existuje jen jediné horší odhalení. Když je jeho vrahem jiné dítě.

Foto: Thinkstock

Když je zavražděno dítě, mají kriminalisté nejvyšší pohotovost. Existuje jen jediné horší odhalení. Když je jeho vrahem jiné dítě.

Vypadají jako všichni ostatní vrstevníci. Smějí se, pláčou, hrají si, chodí do školy, odmlouvají rodičům. Pak jednoho dne zabijí a  vražda jejich život se navždy změní.

Mary: Chci ho vidět v rakvi!

Psal se 25. květen 1968 a Mary Bellová prožívá poslední den jako desetiletá. Zítra oslaví 11. narozeniny. Dnes ale zavede čtyřletého Martina Browna do opuštěného domu a uškrtí ho. O tři měsíce později zavraždí v přítomnosti kamarádky Normy tříletého Briana Howa.

Čtěte také: Incest a rodinné vraždění: Dvanáct rakví v ložnici

Co se ve skutečnosti událo, není zcela jasné, výpovědi obou dívek se značně rozcházely. Jisté je, že na chlapcově bříšku bylo břitvou vyřezáno písmeno N, které pak bylo jinou rukou doplněno na M. A že Mary dítěti odstřihla po smrti nůžkami pramen vlasů a kus přirození.

Před svým dopadením se dívka vyptává matek zavražděných chlapců, jaké to je přijít o dítě. Trvá na tom, že chce vidět Martina Browna v rakvi. U soudu neuroní ani slzičku, hádá se s prokurátorem. Podle posudku psychologů jde o klasické chování psychopata. Ve vězení pro mladistvé strávila 12 let. Po propuštění začala žít pod jiným jménem. Má čtrnáctiletou dceru a současný partner ji charakterizuje jako vzornou matku a jemnou bytost.

Jon a Robert: Změnili zákon

V roce 1993 odvedli Jon Venables a Robert Thompson ze supermarketu v městečku Bootle dvouletého Jamese. Videokamera zachytila Venablese, jak drží batole za ruku. Mučili ho, do očí mu kapali modrou barvu. Na železničním náspu utloukli dítě k smrti kusy cihel a železnými tyčemi. Vrahům bylo 10 let.

Jejich čin pobouřil veřejnost natolik, že byla v Británii snížena hranice trestní odpovědnosti. Chlapci tedy bylo souzeni jako dospělí. Soudce navrhoval osmiletý trest, ministr spravedlnosti jej však přitvrdil na patnáct let. V roce 2001 mladíky propustili na podmínku a dostali novou identitu. Devět let nato putoval Venables znovu do vězení, protože u něj byla nalezena dětská pornografie. Propuštěn byl před dvěma lety.

Jesse: No jo, zabil jsem ji

Jesse Pomeroy měl poprvé oplétačky se zákonem ve čtrnácti letech, kdy sexuálně týral několik mladších chlapců. Ani umístění ve výchovném ústavu mu však nezabránilo ve vraždě. Vyhlídl si pro ni desetiletou holčičku, která přišla do obchodu jeho matky.

Příběh ze života. Máma zabila autistického syna, nesnesla jeho utrpení

Chytili ho však až o měsíc později, když unesl a brutálně zavraždil čtyřletého Horace Mullena, jehož hlavu nožem skoro oddělil od těla. "No jo," odpověděl ležérně na otázku policistů, zda vraždil. Teprve poté našli doma ve sklepě pohřbenou pohřešovanou dívku.

Jesse Pomeroy byl odsouzen k smrti, po protestech veřejnosti mu však byl trest zmírněn na 40 let samovazby. Ve vězení se naučil mluvit několika jazyky.

Joshua: Uhodil jsem ji omylem

Joshuovi Phillipsovi bylo v roce 1984 čtrnáct let, když jeho maminka našla pod postelí mrtvolu osmileté sousedovy holčičky Maddie Cliftonové, která se už týden pohřešovala. "Omylem jsem ji uhodil do oka baseballovou pálkou," vysvětloval synek. Když holčička začala křičet, zatáhl ji v panice domů, kde ji uhodil znovu a potom jedenáctkrát bodl.

Porota jeho příběhu neuvěřila a řídila se brutalitou skutku. Smrti Joshua unikl kvůli nízkému věku, byl však odsouzen na doživotí bez možnosti propuštění.

Lionel: Jen jsme si hráli

"Hráli jsme si na zápasníky," vysvětloval 28. července 1999 dvanáctiletý Lionel Tate své matce Kathleen, proč šestiletá Tiffany, dcera její kamarádky, už nedýchá. Zatímco si maminky povídaly, děti sledovaly v televizi drsnou kaskadérskou show Wrestling a pak si na ni hrály.

Tiffany při tom utrpěla desítky vážných zranění včetně fraktury lebky, natržené sleziny, prasklého hrudního koše a částečně utržených jater. "Boj" trval maximálně 5 minut a hoch ho ukončil skokem na ležící dívku ze schodišťového zábradlí.

Stal se nejmladším Američanem odsouzeným na doživotí. O dva roky později však soud verdikt změnil na rok domácího vězení s desetiletou podmínkou. Souvisela mírnost rozsudku s tím, že matka byla policistka? To těžko říci. Jisté je, že Lionel nevydržel doma dlouho. Za pár měsíců ho díky elektronickému náramku dopadli s nožem v ruce daleko od domova. A rok nato byl zadržen kvůli ozbrojenému přepadení pizzerie. To už konečně spadla klec. Lionel byl odsouzen k deseti letům nepodmíněně a dalším třiceti za porušení podmínky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Honzík a Daneček: Kluci, kteří zabili své mámy

5 nejtemnějších tajemství, jež mají ženy před manžely

Patnáctihodinový vrah: Číhá na vaše děti

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama