reklama

10 nejdivnějších škol světa: Učí lásku, hady, čarování

Kde se učí manželky, čarodějky, prostitutky či uspávačky hadů? V deseti nejdivnějších školách světa!

Foto: YouTube

V lese, v jeskyni, na lodi, v podzemí, na skále, v hampejzu. Všude tam se dá učit. A to jsme ještě nezmínili, co všechno se dá v některých školách naučit!

Ve škole pro klauny učí žáky zarážet si hřebíky do hlavy či levitovat. Ve škole pro ženy toužící po vdavkách zase učí, jak se starat o manžela. A jaké předměty probírají na škole kněžek lásky, o tom se můžeme jen dohadovat...

Pojďte se s námi podívat do škol, kde žáci v rámci vyučování obvykle neprobírají matematiku či zeměpis. A když náhodou ano, tak přitom sedí v jeskyni nebo na lodi, případně meditují.

1. Škola lovu na manžela

Ano, opravdu existuje. Najdete ji v japonském Tokiu a hlavní náplň výuky by se dala nazvat: Jak ulovit manžela. Učí mimo jiné konverzaci u stolu a další dovednosti, které mají vlákat nic netušící muže do manželského ráje.

Doporučujeme: Názorná hodina dějepisu: Učitelka v nikábu a búrce!

Zájemkyně o studium se jen hrnou. Celkem 2/3 Japonek mladších třiceti let jsou totiž single. Muži na ně nemají čas, musí dělat kariéru.

2. Základní škola v jeskyni

Celých 23 let chodily děti z odlehlého čínského horského regionu Kuej-čou do základní školy ve velké místní jeskyni. Docházelo do ní 186 žáků. Někteří putovali hodiny, aby mohli zasednout do lavice. Nakonec úředníci školu zavřeli, protože prý dělala zemi ostudu. Číňané přece nežijí v jeskyni jako nějací neandrtálci!

"Akustika byla úžasná, měli jsme nejlepší pěvecký sbor široko daleko. Na zdech bylo patrných několik vrstev podloží, což zpestřovalo hodiny geologie. Na biologii jsme nepotřebovali žádné knížky, netopýři a ještěrky se pohybovali na dohled. A nemuseli jsme se bát změn počasí při tělocviku na hřišti," posteskl si bývalý ředitel školy Si Lin Čchun.

3. Škola pro klauny

Vám možná jméno Coney Island Circus Sideshow School nic neříká, nicméně ve svém oboru je to známá instituce. Tato škola pro klauny nového tisíciletí učí, jak si zatlouct hřebík do lebky, polykat meče či oheň. Ročně nabere 20 až 30 studentů.

Čtěte také: Padla facka ve škole: Co si dovolí žák, učitel, rodiče?

Nebýt Bolek Polívka valašským monarchou, určitě by ho rádi uvítali jako čestného profesora!

4. Základní škola na člunu

Bangladéši najdete stovku škol, jako je ta na snímku. Neziskové organizace tak reagovaly na nutnost bojovat s častými záplavami. Některé školy na vodě jsou vybavené solárními střešními panely, počítači a internetovým připojením. Mají dokonce vlastní malé knihovny. A když přijde povodeň, nemusí evakuovat.

5. Škola, kde se děti učí meditovat

Nejde vám matika? S tím si poradí soukromá Maharishi škola z Iowy! Tato škola "Věku osvícení" nabízí vzdělávání na bázi uvědomění od mateřské školy po maturitu". Pracuje mystickou technikou transcendentální meditace, na které ujížděla svého času třeba Oprah Winfrey, a tvrdí, že rozvíjí "vnitřního génia" každého studenta. Cestou zbavování se stresu a optimalizace fungování mozku prý dosahuje plného rozvinutí chápání, a tím i optimalizace učení. Včetně té těžké matematiky. A zřejmě to funguje, protože v posledních letech expanduje síť těchto škol v anglicky mluvících zemích.

6. Škola pro čtyřprocentní menšinu

Na newyorské Střední škole Harveye Milka jsou vítáni lesbičky, gayové, transgendeři i bisexuálové. Tady nacházejí pochopení a útočiště pohlavím těžce zkoušené duše. Mohou volně mluvit o svých problémech a vymaňují se z prostředí škol, ve kterých by jim hrozil výsměch okolí.

Škola nese jméno Harveye Bernarda Milka, prvního otevřeně homosexuálního politika, který byl zvolen do veřejné funkce v Kalifornii, konkrétně do zastupitelstva San Francisca.

7. Základní škola Walta Disneyho

Který prvňák by nemiloval Sněhurku a sedm trpaslíků nebo Popelku! Děti základní školy v pennsylvaském městě Levittown si v roce 1950 rovnou odhlasovaly, že jejich školu pojmenují po Waltu Disneym. Zakladatel kreslené branže Hollywoodu byl dojat - jako a dobrý obchodník nepropásl býječnou příležitost z PR. Poslal výtvarníky svého studia, aby zadarmo školu vyzdobili. Dobrého nápadu se chytlo několik dalších škol, ale tahle byla první.

8. Škola zaklínačů hadů

Zvláštní řemeslo zaklínačů hadů má v Indii dlouhou tradici. Dodnes je hadům přisuzována kouzelná moc a školy zaklínačů hadů neboli hadařů jsou zde běžnou záležitostí. Žáci se tam učí ovládat plazy nástrojem zvaným pungi. Jde o baňatou píšťalu, která se vyrábí z plodu kalabašového stromu. Kobra k němu chová velkou úctu, protože se ho prostě bojí. Odmalička je totiž tímto nástrojem bita. "Tanec" pak spočívá v tom, že se had pokouší utéct z vězení v košíku, v čemž mu hadař píšťalou brání. Na každý pohyb nástroje proto ve strachu z další bolesti reaguje úhybným manévrem... Drsné, že?

9. Škola čarodějnic

Najdete ji v americkém městě Salem a je vyhrazena jen ženám. Město si za sídlo vybrala symbolicky. V roce 1692 zde byl inkviziční porotou zajat místní pastor George Burroughs. S ním byly vyslýchány, vězněny a následně oběšeny pro čarodějnictví další dvě desítky lidí. Oficiální přiznání všech porotců k omylu o čtyři roky později už jim život nevrátilo, nicméně ovlivnilo natrvalo atmosféru města.

To má nyní vlastní čarodějnickou komunitu a je kouzlům nakloněno. Nicméně na škole samotné se je nenaučíte. Zato kouzelnických triků pochytíte spoustu.

10. Škola prostitutek: Jdi na to!

Trabaja Ya (v doslovném překladu Pracuj teď) byla otevřena ve španělské Valencii. Vyučování trvá týden, učí teorii i praxi a je samozřejmě vedeno velmi diskrétně. Učí budoucí adeptky lásky vyhledávat zákazníky, znát dějiny milování včetně Kámasútry, dodržovat pravidla bezpečnosti při práci. Kromě těchto dovedností jsou součástí výuky denně dvě hodiny praxe na ulici. Nejstarší profese je ve Španělsku legální. Odhaduje se, že si jí vydělává 200 až 400 000 kněžek lásky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chtějí učit za výlohou: Dali byste dítě do téhle školy?

V 60 vypadá na 30. Její rady: Nemít děti a pít víno!

Hormony nejsou jen výmluva: Které brání v hubnutí?

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama