reklama
  • Wiki
  • Pojištění na dovolenou

Cestovní pojištění je jednou z nejzákladnějších věcí, které je třeba udělat před odjezdem na dovolenou. Stejně, jako si zřizujeme pojištění vozidel, je třeba vytvořit i zdravotní pojištění do zahraničí. Ideálním způsobem pro naši bezpečnost na dovolené je cestovní pojištění online. Snadno a rychle se pojistíme klidně i na poslední chvíli z domova a bez čekání v dlouhých frontách.

Pojištění do zahraničí většinou nevyužijeme, ale člověk nikdy neví, co se může stát, a pak se finance za ošetření, převoz a léky šplhají i do sta tisícových částek. Cestovní pojištění se dá sjednat u vaší pojišťovny, nebo různé výhody a balíčky nabízí některé banky, spořitelny nebo pošty.

Na internetu si najdete srovnání cen cestovního pojištění, kde se rozhodnete, kterou společnost či pojišťovnu zvolíte. Překontrolujte si na smlouvě limit pojistného krytí. Jde o maximální částku, kterou pojišťovna uhradí v případě pojistné události.

V základním pojištění na dovolenou je proplacení léčebných výloh, úhrada návratu do vlasti, asistenční služby a náklady na přivolaného opatrovníka. Pojišťovny doporučují připojistit se na odpovědnost za škodu a navýšit pojistné krytí na léčbu nad rámec pojistné částky.

Celá řada pojišťoven má připravené cestovní speciální balíčky, které můžete využít. Například pokud se chystáte na golfovou dovolenou, zvolíte si speciální balíček a pojišťovna vám uhradí ztrátu golfových holí. Některá cestovní pojištění vám dopojistí opuštěnou domácnost po dobu dovolené nebo pojistí domácí mazlíčky.

V dobré smlouvě musí být telefon na asistenční službu, která by měla být non-stop na telefonu. Kvalitní asistenční služby jsou k dispozici ještě před odletem na dovolenou. Mohou poradit i s očkováním nebo jiným zdravotním opatřením.

Pořádně si pročtěte výluky ve smlouvě. Některé pojišťovny v základu nepojistí určité rizikovější sporty. Jedete-li do hor nebo se potápět, určitě se nechte připojistit na rizikové sporty. Mějte kartičku od pojišťovny a doklad o připojištění vždy u sebe a pamatujte, že pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek není pojišťovna ani lékař povinen vyřešit vaše zdravotní komplikace.

Související články

reklama
reklama
reklama