reklama
 

5 tipů jak si správně vybrat cestovní pojištění

Chystáte se na dovolenou? Máme pro vás pár tipů, jak si zřídit kvalitní a výhodné pojištění

Foto: Isifa/Thinkstock

Chystáte se na exotickou dovolenou nebo na prodloužený víkend do některé z evropských metropolí? Nezapomínejte na cestovní pojištění! Poradíme vám, kde a jak ho sehnat.

Dnes je možné k sjednání cestovního pojištění využít internet. Jak sjednat výhodné a kvalitní pojištění? Podívejte se na pět tipů od opravdových odborníků.

Čím víc nabídek, tím lépe!

Nabídky jednotlivých pojišťoven se někdy liší jen v detailech, ale najdeme i podstatné věci, které se mohou hodit. Využijte internetových porovnávačů jednotlivých pojistek. Nabídky prozkoumá a většinou seřadí podle ceny. Dobrá cena je lákadlem, ale ne vždy zaručuje kvalitu. Nejdůležitější informací na vašem pojištění je limit pojistného krytí. Jde o maximální částku, kterou pojišťovna uhradí v případě pojistné události.

Vyzkoušet k porovnávání můžete ceskepojisteni.cz, kde najdete rozsáhlou nabídku pojistných produktů pro nejrůznější životní situace.

Pojistit a připojistit

Základní pojištění zahrnuje proplacení léčebných výloh, úhradu návratu do vlasti, asistenční službu a náklady na přivolání opatrovníka. "K pojištění doporučujeme sjednat i připojištění odpovědnosti za škodu a navýšení pojistného krytí na léčbu nad rámec pojistné částky," uvedl Pavel Ronovský, ředitel ČeskéPojištění.cz.

Některé pojišťovny mají připravené speciální balíčky. Například golfistům hradí ztracené hole a pomůže s koupí nové golfové obuvi. Výhodné je pojištění opuštěné domácnosti po dobu dovolené nebo pojištění domácích mazlíčků.

Proklepněte si asistenční službu

Nerozhodujte se jen podle ceny, ale také podle poskytování asistenční služby. Měli by vám zaručit to, že v případě potíží, nezůstanete odkázaní sami na sebe. Je třeba mít ve službě zahrnuté non-stop telefonickou asistenci v češtině. Další užitečnou informací je, zda vám pojišťovna vyjde vstříc i po ztrátě dokladů nebo zpoždění letů. Kvalitní asistenční služba by měla být k dispozici ještě před samotným odjezdem do ciziny a poradit s očkováním a klimatickými podmínkami.

Kdo pořádně čte, toho nic nepřekvapí!

Podmínky je nutné pečlivě číst a o to víc, pokud vyrážíme za sportem. Jednotlivé pojišťovny se liší v pohledu na rizikovost jednotlivých sportů. Nezapomeňte si dobře přečíst jednotlivé výluky. Některé sporty, jako je skialpinismus nebo závěsné létání, jsou u části pojišťoven zcela nepojistitelné. Nejrizikovější aktivity pro pojišťovny jsou skok s padákem, horolezectví, závody aut a bojové sporty.

Jsi opilý? Nedostaneš žádné peníze!

Při sebelepší pojistce se vyplatí být ostražití a opatrní. Pokud zranění bude důsledkem nerozumného hazardu, pojišťovna zamítne výplatu pojistného plnění. Nejčastěji tak končí úrazy pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek. Další zdráhání ze strany pojišťovny nastane v případě, že jde o úmyslné jednání pojištěného.

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama