reklama

Muži a Vánoce: Co na sebe na Štědrý den či na návštěvu?

Sedáváte u štědrovečerní večeře ve svetru od babičky či v teplákách? Pak právě pro vás máme dobrou radu: na obojí zapomeňte.

Foto: Isifa/Thinkstock

Sedáváte u štědrovečerní večeře ve svetru od babičky či v teplákách? Pak právě pro vás máme dobrou radu: na obojí zapomeňte. Na Štědrý den byste si měli odpustit jak obyčejné oblečení na doma, tak i rádoby sváteční červeno-zelené kombinace.

Za co je ale vyměnit, abyste se i v hezkém oblečení cítili pohodlně? V první řadě je potřeba dbát na rodinný dress code. Přizpůsobte se tomu, jak se oblékají další členové rodiny, ale myslete také na svůj styl.

Vánoce jsou zpravidla rodinnou záležitostí. V některých domácnostech si její členové potrpí na vysoce formální oblečení a ke stolu se zasedá skoro ve smokingu a róbách. Jinde zase rodina usedá ke slavnostní večeři v teplácích. Ani jedna z variant není zrovna úměrná svátečnímu dni, jakým je ten Štědrý.

Hlavně pohodlně

Pro Štědrý den volte tmavý oblek, který vás ale nebude nikde škrtit ani svírat při pojídání bramborového salátu. Pokud je zbytek rodiny oblečen ležérněji, držte s nimi krok. Místo obleku zvolte jen bílou košili a přes ni přehoďte stylovou pletenou vestu. S klidným svědomím si můžete vzít i kvalitní elegantní svetr. Zásadní jsou pak tmavé, nejlépe společenské kalhoty. Důležité je také vybrat opravdu reprezentativní košili. 

Pokud až nyní zjišťujete, že žádnou takovou nemáte, dejte si novoroční předsevzetí a do příštích Vánoc si takovou pořiďte. Inspiraci můžete najít například v butiku Le Premier sídlícím na pražských Příkopech v Pánské pasáži, kde vám bez problémů ušijí košili na míru.

Jednoduchost a sváteční doplňky

Máte-li v šuplíku uložené drahé doplňky, jakou jsou manžetové knoflíky nebo pěkné hodinky, vezměte si je na sebe k večeři. Argumenty, že čekáte na slavnostní příležitost, jsou od věci - příležitost je tu! Věřte tomu, že zaprášené v rohu skříně moc parády nenadělají.

Pokud se oblékáte k vánočně prostřenému stolu slavnostněji, volte oblek ze směsí vlny, bavlny nebo kašmíru. Cokoli z polyesteru raději vyhoďte, pokud už se u vás doma něco takového náhodou nachází. V umělině se totiž komfortně rozhodně cítit nebudete. Kravatu vybírejte v barevném tónu ladícím ke zbytku outfitu, stejně jako případný kapesníček do klopy. 

Košili volte světlou, působí nejelegantněji. Co se týká barev obecně, snažte se vyvarovat extravaganci. Důležité je ladit barevně s partnerkou a zbytkem rodiny. Domluvte se předem, jak bude večeře vypadat, a máte vystaráno. A co je hlavní? Nestresovat se a v klidu si užít kouzelnou vánoční atmosféru.

Návštěva sem, návštěva tam

Doba svátků vánočních je jako dělaná pro různé návštěvy, ať už příbuzných nebo přátel. Co se týká oděvu, je v zásadě jedno, zda jste ten, kterého někdo přijde navštívit, nebo ten, který jde navštěvovat. Obléci se do slušného a přiměřeně společenského outfitu by měla být povinnost v obou případech. Nebo myslíte, že je někdo zvědavý na vaše vytahané tepláky a umaštěné tričko? 

Nikdo neříká, že musíte rovnou do smokingu, ale kombinace chinos kalhot a slušivé košile ještě nikoho nezabila. Ať chcete nebo ne, i návštěva je určitý druh společenské události a vyžaduje náležitý dress code. Do restaurace či kavárny byste se také v teplákách a papučích nevydali. Tedy alespoň doufáme.

Zdroj: MuživČesku.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak v zimě pečovat o rty: Pomůže zlato a kaviár!

VIDEO návod: 4 nejlepší účesy na večírek

Zázvor proti viróze i nachlazení

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama