reklama

Vánoce 2014

Nezapomenutelné vánoční svátky, které překypují pohodou, radostí, a jsou ústředním motivem rodinných setkání. Taková charakteristika Vánoc spojuje odlišné tradice ve všech státech světa, ve kterých jsou slaveny. Každoročně jsou laděny do takových barev, jež jsou v daném státě či regionu tradiční a rodinám blízké. Ovšem existují také celosvětově dané vánoční trendy pro každý rok, které udává veletrh Christmasworld pořádaný ve Frankfurtu nad Mohanem. Díky těmto celosvětovým trendům můžete o Vánocích svůj byt vyzdobit těmi nejmodernějšími dekoracemi.

Jak připravit perfektní Vánoce? Začněte výzdobou, která by měla být dle vašeho vkusu a kterou mohou doplňovat módní trendy. Štědrovečerní tabule může být nachystána dle vánočních tradic, ovšem doplněna kouzlem moderní kuchyně. Při pohodové vánoční atmosféře by nemělo chybět ani cukroví, a zejména dbejte na výběr dárků. Pojďme se společně podívat na to, jaké budou Vánoce 2014.

Kouzlo Vánoc tkví v ozdobách a dekoracích

Pro Vánoce 2014 budou dominantními barvami bílá, stříbrná a černá, které by měly doplňovat krémové barvy. Ozdoby by měly být jemných a elegantních tvarů, dekorace by měly být sladěny, neměly by působit rozlítaně a neuspořádaně. Letošními Vánocemi vás na poli výzdoby budou provázet zejména geometrické tvary – kružnice, čtverce, mozaiky, kostky, obdélníky. Vánoce budou skutečně ve velkém stylu, a proto by mohly působit vánoční ozdoby v některých momentech příliš pompézně a přezdobeně. Dekorace vyrábějte z vosku či umělého sněhu.
Tvary mohou být doplněny tradičními šiškami, vzory mechů a stromů v zimním kabátu s opadanými listy. Adventní věnec může být vyroben z přírodních materiálů – šišek, větví, listí nebo živých květin. Podobné naaranžované věnce, stromky a dekorace můžete postříbřit či pozlatit.

Jak připravit slavnostní tabuli s tradičními pokrmy?

Pohodové kouzlo Vánoc vyjma dekorací doplňuje nazdobená sváteční tabule, perfektní večeře a lahodné vánoční cukroví. Slavnostní tabule by měla být dekorována barvami v tónu lehce fialové jako šeřík, oranžové jako meruňka, světle modré jako nebe a krémově zelené jako máta. Můžete se držet také klasických kombinací barev, které představuje červená se zelenou.

A jaká by měla být štědrovečerní večeře? Tradičním pokrmem je kapr s bramborovým salátem, ale můžete se inspirovat netradičními jídly pro českou vánoční kulturu a vyzkoušet například amerického krocana, německého plněného kapra nebo vídeňský telecí řízek. Dle české tradice štědrovečerní večeře můžete pojídat kubu, hrách či čočku. Máte-li rádi ryby, nabízí se sváteční tabuli obohatit pečenou štikou nebo filetem z candáta. Jako příloha se podává klasický bramborový salát, nebo šťouchané brambory.
Z cukroví nezapomeňte na tradiční klasiku vánoční perníčky, vanilkové rohlíčky, linecké cukroví, ořechy, pracny, kokosky a vánočku. Mezi další oblíbené cukroví patří košíčky, sněhové pusinky a nepečené cukroví. Oblíbená je také výroba domácího vaječného likéru. V případě, že toužíte upéci netradiční vánoční cukroví, můžete se inspirovat v nedalekém Dánsku, v zemi, kde se po generace dědí přibližně tři sta receptů těchto dobrot.

Dárky a zážitky pro vaše blízké: Rady nad zlato

Dárky pod stromeček pro celou rodinu by měly být originálním a nezapomenutelným zážitkem. Nechte se inspirovat dárky pro maminku, pro tátu, dárky pro děti a pro babičku s dědou. Zvláště obtížným obdobím prochází muži, kteří tápají ve výběru vhodného dárku pro ženu, stejně tak čeká nelehký úkol prarodiče, kteří vybírají co nejlepší dárek pro manželský pár. Darujte k vánocům rodinnou dovolenou, pobyt v lázních nebo parádní vánoční dárkový voucher, který potěší každého obdarovaného.

Televize přinese klasické pohádky

Televizní program nabízí na Vánoce každý rok nejen tradiční a populární filmy a pohádky, ale i novinky, které pro nás televize po celý rok připravují. Nahlédnout do vánočního televizního programu můžete už nyní.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama