reklama

Chcete lepší postavu? Stačí obléknout správné džíny

Většina žen nosí džíny, které hyzdí její postavu. Možná jste mězi nimi i vy. Přitom stačí jen sebrat odvahu a sáhnout po jiném střihu či barvě.

Foto: Zdenka Tomis, Profimedia.cz

Většina žen nosí džíny, které hyzdí jejich postavu. Možná jste mezi nimi i vy. Přitom stačí jen sebrat odvahu a sáhnout po jiném střihu či barvě.

Najít džíny, které vám padnou jako ulité a ještě vaši postavu vylepšují, místo aby ji zošklivily, je stejné umění jako najít toho pravého partnera. Vydali jsme se proto zjistit, které střihy sluší jednotlivým typům postav.

Džíny do zvonu

Kalhoty ve stylu hippies se zase vrací do módy a řada žen jásá. "Spousta z nich si myslí, že rozšířené nohavice tak nějak vykompenzují široké boky nebo zadek, a tak si kupují jedině tento střih. To je ale špatně," upozorňuje František König, konzultant značky Levi's.

Zvonové kalhoty podle něj sluší naopak spíš štíhlým a hlavně vysokým ženám. Opticky totiž ještě navíc zkracují nohy i celou postavu, takže pokud jste spíš menšího vzrůstu, raději sáhněte jinam.

Široké nohavice

České ženy nemají odvahu a naopak mají pocit, že pokud nemají postavu modelky, měly by svoje tělo schovávat. A proto požadují kalhoty se širokými nohavicemi, které zakryjí silnější stehna nebo lýtka.

"Přitom je to ale naopak, široké střihy neschovávají, ale ještě více rozšiřují. Kalhoty v takzvaném boyfriend stylu proto sluší spíš chlapeckému typu postavy, tedy nevýrazným bokům, které jsou v podstatě stejně široké jako pas," popisuje König.

Úzké džíny

Možná tomu nebudete věřit, ale právě střih zvaný "slim", který téměř přesně kopíruje vaši postavu, sluší téměř každému. Ano, i ženám, které mají nějaká ta kila navíc.

Obzvlášť pokud zvolíte tmavě modré nebo černé džíny, uvidíte, že prokáží vaší postavě velkou službu. Naopak se vyhněte světlým barvám, na bílou raději úplně zapomeňte a opatrná buďte i se středně modrou.

Dejte si také pozor, ať si z obchodu neodnesete takzvané "jeggings", které jsou jednak opravdu ultra úzké, a jednak se vyrábějí z hodně tenkých materiálů, takže přes ně bude vidět úplně každý důlek na kůži.

Ohrnuté džíny

Mírně ohrnuté džíny jsou hitem letošního léta a určitě se budou nosit dál - ať už k balerínkám, nízkým kozačkám nebo kotníkovým teniskám. Jste-li vysoká a štíhlá, můžete ohrnovat, jak je libo.

Jestli ale nechcete, aby vám tento trend opticky zkrátil nohy, nebojte se nohavice ohrnout o něco víc, ne jen těsně nad kotníky.

Džíny s vysokým pasem

Měla jsem za to, že tenhle střih nemůže nikomu slušet, ale po rozhovoru s Františkem Königem jsem změnila názor. 

"Nepředstavujte si jen kalhoty, které končí vysoko nad pupíkem. Existuje několik výšek pasu, takže si opět každý může vybrat podle toho, co mu sluší, nebo co je mu pohodlné. Kromě toho není nic horšího, než když dámě z nízkých bokovek přetékají špíčky," řekl mi. 

S přibývajícím věkem a zvyšující se váhou tedy možná také k vyššímu pasu přistoupím...

Tajemství kapes

Ať už si vyberete jaký střih chcete, zkontrolujte v zrcadle svůj zadek. Je totiž možné, že džíny budou mít špatně našité kapsy, takže vám zadeček zbytečně zvětší.

Kapsy by vždycky měly sedět přímo na něm - nikdy by neměly začínat v půlce zadku a sahat až na stehna. Přesně tak totiž přidávají kila.

Čtěte také: Jak šikovně zakrýt špeky? Podívejte, jde to!

  

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama