reklama

Levi's

Známá americká značka Levi's nabízí zákazníkům velice kvalitní džíny, kalhoty a městské oblečení, které se řadí, díky prvotřídnímu provedení, do vyšší cenové kategorie.

Společnost byla založena v roce 1853 Levi Straussem v San Franciscu ve Spojených státech. Její zakladatel byl židovský imigrant z bavorského Buttenheimu, který uprchl do USA, a nejprve založil firmu na výrobu hrubého plátna, které primárně sloužilo na pokrytí vozů a stanů.

Nápad vyrobit pevné kalhoty se u Strausse zrodil během kalifornské zlaté horečky. Jeden ze zlatokopů si postěžoval, že nemá pořádné kalhoty. Strauss popadl látku na stanovou plachu a nechal od krejčího navrhnout z této látky pevné kalhoty. Zprvu byl materiál konopný a byl dopraven z Janova, odtud název jeans. Po otevření krámku začal dovážet látku v barvě indigové modři z Francie, z města Nîmes, a byly označovány jako serge de Nîmes. Z tohoto označení vznikl později název pro materiál denim. Z této látky se začaly vyrábět kalhoty pro muže, kteří pracovali v dole, pro dělníky, zlatokopy. Látka, ze které se kalhoty vyráběly, byla označena číslem 501.

O necelých dvacet let od založení společnosti obdržel Strauss od svého stálého zákazníka Jackoba Davise cennou radu. Davis byl také židovským imigrantem, ovšem z Lotyšska, a vynikal krejčovskými schopnostmi. Poukazoval na velice krátkou výdrž kapes u kalhot a navrhl zlepšení – spojit horní okraje kapes s jejich rohy pomocí měděných nýtů. Dále byly kapsy opatřeny stehovým designem. Patent na takovéto kapsy byl zapsán 20. května 1873, a tedy v tento den byly poprvé oficiálně vyrobeny džíny. Protože Davis neměl peníze na patentovou licenci, domluvil se se Straussem, který za něj papírování zaplatil. Práva si rozdělili rovným dílem mezi sebe. Na konci 19. století zapojil Strauss do podnikání i své synovce. Po jeho smrti v roce 1902 pokračovala jeho rodina v tradici výroby kalhot.

Dnes je společnost rozdělena dle celosvětového působení do tří geografických divizí: Levi Strauss Americas (LSA), která sídlí v San Franciscu, Levi Strauss Evropa, Střední východ a Afrika (LSEMA), která sídlí v Bruselu, a Asijsko-pacifická divize (APD), která sídlí v Singapuru. Společnost zaměstnává přibližně 10 500 lidí po celém světě.

O značce

V roce 1920 se začaly objevovat moderní džíny Levi's, které byly k dostání zejména na západě Spojených států. Tyto kalhoty byly prodávány mezi dřevorubci a pracovníky na železnici. Za druhé světové války byly modré džiny pokládány za základní komoditu oblečení a byly prodávány pouze osobám, které vykonávaly obrannou činnost.
Mezi roky 1950 a 1980 se staly džíny velice populární, hlavně u mládeže, začaly jít více na odbyt, a byly vymýšleny nové střihy. Džínové šílenství nastalo v USA mezi roky 1960 a 1970. Markantně se změnilo postavení společnosti po roce 1990. Od této doby čelí konkurenci v podobě levnějších, byť méně kvalitních džínů. Výrobce džínů Levi's přemístil výrobu mimo Spojené státy a jen ty dražší kusy kalhot jsou šity v USA.

Kolekce

Pro muže jsou dostupné různé střihy džínů, které jsou označeny dle stylu jako 501 Original, 501 Shrink-to-Fit, 505 Regular Fit, 511 Slim Fit, 513 Slim Straight, 514 Straight Fit. Dalšími produkty, které Levi’s ve svých obchodech spolu s džíny nabízí, jsou kalhoty zhotoveny z pevné či měkké látky, kraťasy, košile, trička, mikiny a svetry, boty, bundy a vesty, doplňky a speciální oblečení v nadměrných velikostech pro vysoké muže a pro plnoštíhlé. Ze široké nabídky džínů různých střihů si vybere každý. Džíny Levi's jsou koncipované na všechny typy postavy a rozdělené dle střihů na rovné, úzké, obepnuté, volné a bokové.

Kolekce pro ženy je plná střihů pro netradiční rozměry postav. Z kolekce Plus si vyberou ženy, jejichž postava je zaoblená, kolekce Petite je určena pro malé štíhlé ženy, Tall pro vysoké a Juniors pro mladé. Džíny jsou navrženy v různých střizích a také v rozdílné výšce pasu od bokových, přes klasicky střižené až po ty s vysokým pasem. Kalhoty z kolekce Levi's Curve ID jsou rozděleny dle střihu na Demi Curve, Slight Curve s velice úzkými nohavicemi, Bold Curve se zvýrazněným pasem a Supreme Curve. Kolekce Levi's Made & Crafted nabízí nejen kalhoty, ale také trika, bundy, šaty a sukně. Kolekce Levi's Revel představuje moderně střižené úzké džíny na všechny typy postav.

Dětská kolekce je rozdělena dle věku pro batolata, malé chlapce a dívky od 4 do 6 let, na chlapce a dívky od 7 do 16 let. I dětská kolekce doplňuje denimové kalhoty o trička, kraťasy, mikiny či kalhoty.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama