reklama

Jak šikovně zakrýt špeky? Podívejte, jde to!

Přibrala jste po porodu nebo s lety pár kilo? Není to jen pár kilo, ale skoro dvacet? Pomůžeme vám zamaskovat nedostatky postavy! Dokážete-li ctít naše pravidla oblékání, zjistíte, že se za vámi muži na ulici otáčejí. Optika totiž umí oko ošidit.

Foto: Profimedia.cz

Přibrala jste po porodu nebo s lety pár kilo? Není to jen pár kilo, ale skoro dvacet? Pomůžeme vám zamaskovat nedostatky postavy!

Na modelku v plavkách to sice nebude, ale dokážete-li ctít naše pravidla oblékání, zjistíte, že se za vámi muži na ulici otáčejí. Optika totiž umí oko ošidit a navíc - ošklivé ženy neexistují! Tak do toho...

Nejdřív si musíte uvědomit, jaký máte typ postavy a co jsou vaše kritické partie. Jste typ jablíčko, hruška, strom či přesýpací hodiny? I na vaši postavu existují vychytávky. A pokud si opravdu nebudete vědět rady, vydejte se na nákupy se stylistkou - nejenže vybere z běžné nabídky to, co vám bude doopravdy slušet, navíc poradí ohledně barev.

Základem je střih

Rozhodně neplatí, že plnější křivky skryjí trika 3XL a plandavé kalhoty! Právě naopak, ještě opticky pár kil přidají. Těsně obtažené kousky zase budí dojem jitrničky: špeky vždy vylezou někde na povrch. Jedinou možností je zvolit svou skutečnou velikost a dobrý střih. Ten je základem šatníku plnoštíhlé dámy!

Principem oblékání je potom připoutat pozornost k části těla, se kterou jste spokojená, a potlačit vnímání tam, kde je lépe nevidět... Na "větší" části těla vybírejte tmavší odstíny. Do zeštíhlujícího šatníku určitě patří černé kalhoty a rovná úzká černá sukně - obojí správného střihu a délky.

Pozor: volány a fiží přidají na potlačovaném objemu, pryč s nimi! A černá sice zeštíhluje, ale nesmí jí být moc: jinak vnikne velký blok barvy a optický efekt zmizí. Na zbytek těla proto poutejte pozornost jasnými barvami podle své typologie. Materiály vybírejte takové, které neztrácejí tvar. Vhod přijde i pár centimetrů výšky, získaných módními podpatky. A pokud vám opravdu záleží na jednom večeru, zvolte stahovací prádlo, které začíná těsně pod ňadry a končí nad koleny. Zdravé není a na pohodlí také nepřidá, nicméně pro jednou dokáže pod večerními šaty hotové zázraky.

Vrstvy hodně vyřeší

Optické rozčlenění dodá postavě sexy náboj. A velmi pomáhá vrstvené oblečení, rozbíjí totiž jednolitou plochu. Volte tričko, co je vám akorát a přes něj volnou, nezapnutou košili. Odveďte pozornost větším šperkem či šálkou. Sako by mělo být dlouhé je k bokům, rozhodně ne do pasu, ale ani přes boky.

Také vertikály zeštíhlují. Vyvarujte se naopak širokých pásků a vodorovného členění v oblasti břicha. Nejvhodnější jsou užší sukně - nejlépe zavinovačky a kalhoty také úzké, ale nikoli legíny. Na bokové pásky a střihy s nízkým sedem rovnou zapomeňte: není nic hroznějšího, než když tělo přetéká z oblečení... A narovnejte se! Jakmile nahrbíte ramena, přidá vám to další tři kila.

Typologie postav

Přesýpací hodiny:

Postava do tvaru písmene X. Jste šťastná žena - tu totiž muži podvědomě vyhledávají! Typické jsou pro ni ramena a boky jsou přibližně stejné šířky, úzký pas, plné poprsí a pozadí, silná stehna. Co oblékat? Věci vypasované: zdůrazněte svůj pas, ideálně pásky všech druhů a barev.

Jablko:

Postava do tvaru písmene O. Tento typ postavy prozrazuje náchylnost k nemocem! Typické jsou pro ni štíhlé nohy, středně velké poprsí a větší břicho, kdy linie prsou a pasu téměř splývají. Co oblékat? Soustřeďte se na horní část těla vytvořte tam ženské křivky: oko muže přes ně klopýtne a k bříšku se už nedostane... Noste haleny s výstřihem do V a saka přes boky. A dejte nohám, co si zaslouží: elegantní botičky, které přitáhnout pozornost.

Hruška:

Postava do tvaru písmene A. Typické je pro ni malé poprsí, dlouhý pas, ploché břicho, štíhlá lýtka - ale také široké, zaoblené boky a  masivní stehna. Co oblékat? Přilákejte pozornost ke krku a poprsí: noste halenky světlých, zářivých barev a tmavší kalhoty (od kolen mírně rozšířené nohavice) či sukně tvaru A. Výrazný doplněk ve výstřihu doladí model k dokonalosti.

Opravdu velký zadek?

Větší zadeček nejlépe zamaskují tmavé džíny. Hledejte střih, který jde od boků dolů rovně a nezužuje se směrem ke kolenům, to vás opticky prodlouží. Rozšířené nohavice postavu zkracují a úzké vytvářejí zbytečný kontrast se stehny a zvýrazňují břicho a boky.

U opravdu velkého pozadí by se ale džíny měly od boků ke kolenům mírně zužovat. Šikovným doplňkem jsou boty na vyšším podpatku, který kalhoty do poloviny skryjí.

A co s plavkami?

U plavek se maskuje špatně... Pokud máte větší bříško či pozadí (nebo obojí), zapomeňte na vysoké vykrojené nohavičky nebo dokonce vázání na boku a za krkem! Volte jednodílné tmavší plavky se širšími ramínky, případně vyztuženými košíčky a se stahovací vsadkou přes břicho. Hodně také zamaskuje pareo nebo velká, vlající průhledná tunika.
 
zdroj: otylka.com, promena.info, adamaeva.webnode.cz

ilustrační foto: modely pro plnoštíhlé od návrháře Petera Morrisseye

Jak zamaskovat...

  • široká ramena: úzký výstřih do V opticky zkrátí ramena, svislé pruhy a šperky upoutají pozornost na horní části těla. Zapomeňte na vycpávky!
  • velká prsa: pomůže jedině podprsenka správné velikosti a dobrého střihu
  • silný krk: vyberte si mohutnější a delší náhrdelník a noste ho na jednobarevném pozadí. Zapomeňte na rolák nebo top se zavazováním za krk!
  • silné paže: ponechte alespoň krátké rukávy, ideálně tříčtvrteční a rozhodně hladké, nikoli nabírané. Nápadné náramky pak připoutají pozornost k hezkým zápěstím.
  • silná lýtka: volte dlouhé sukně a kalhoty, vyhněte se legínám a nízkým botám, zapomeňte na tenké pásky přes nárt
  • vystouplé bříško: vyhněte se sukním a kalhotám s pružným pasem nebo na šňůrku. U sukně sáhněte po linii A nebo vyzkoušejte šaty řasené pod prsy.
  • široké boky a stehna: pro vás jsou vhodné rovné střihy a tmavé barvy od pasu dolů. Zapomeňte na minisukně a šortky, kapsy, plisování či mrkvový střih!
  • velký zadek: pomohou tmavé džíny s příměsí streče, doplněné barevnou tunikou v délce k bokům.
  • krátké nohy: volte saka do pasu či šaty s vysokým pasem, sukně nejdéle po kolena. Vyhýbejte se dlouhým tříčtvrtečním halenám.
  • široký obličej: zamaskují ho vrstvené polodlouhé účesy - sestříhaná delší mikáda, ofiny, patky a vlasy do obličeje - které zmenší plochu obličeje. Šikovná je ofina, obočí formované ve správné křivce a nenápadné zvýraznění lícních kostí.

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama