reklama

Kam se schovat před předvánočním stresem?

Obchody už se plní nejen vánoční výzdobou, ale i lidmi, a možná i vás začíná děsit, že nevíte, co komu k Vánocům koupit, kde na to vzít peníze, a kde vzít čas na úklid celého domu, aby vás příbuzní při návštěvách nepomluvili. Nejvyšší čas utéct.

Foto: Isifa/Thinkstock

Obchody už se plní nejen vánoční výzdobou, ale i lidmi, a možná i vás začíná děsit, že nevíte, co komu k Vánocům koupit, kde na to vzít peníze, a kde vzít čas na úklid celého domu, aby vás příbuzní při návštěvách nepomluvili. Nejvyšší čas utéct.

Samozřejmě by bylo ideální sebrat se, odjet někam daleko a vrátit se, až bude po všem, tedy pro jistotu tak třetího ledna. Ti šťastnější z nás to možná udělat mohou, ale my ostatní přece jen musíme pracovat, starat se o rodinu, a přece jen sehnat dětem dárky

Abyste si pak Štědrý den a vůbec celé svátky užila i vy, je fajn si uprostřed všeho toho stresu na chvíli odpočinout. Vybrali jsme oázy klidu, kde se o vás božsky postarají a navíc to nebudete mít daleko. Za dva dny se domů vrátíte jako vyměněná. A to dokonce i v případě, že se tam vydáte s celou rodinou...

Resort Svatá Kateřina

Tohle úžasné místo (www.katerinaresort.cz), kde můžete odpočívat jak pohybem (cvičí se tu jóga, pilates i jóga bez tíže, můžete jezdit na koni a podobně), tak při masážích, zábalech, koupelích nebo kosmetice, najdete nedaleko Počátků na Vysočině. Skládá se ze tří objektů uprostřed lesů, kam nesmí motorová vozidla. Zaparkujete v Počátcích a sem dojedete minibusem resortu. Umíte si vůbec ještě představit víkend bez aut? Vydejte se sem ale i v případě, že chcete zhubnout nebo se naučit žít zdravě. Pořádají se tu totiž nejen antistresové, ale i hubnoucí pobyty.

Mariánské lázně

Raději byste zkusili tradiční lázně? Jeďte se do Mariánských lázní přesvědčit, že i tahle záležitost získala moderní kabát. Zajímavé léčebné, relaxační i zkrášlující procedury, zábaly, koupele a také největší bazén ve městě najdete v hotelu Danubius Health Spa Resort Hvězda (www.marienbad.cz), kam kdysi jezdil i anglický král Eduard VII. Lázeňská architektura je tu sice zachovaná, ale přetavená do potřeb a požadavků těch nejnáročnějších současných hostů. Hotel Imperial zase kromě veškerého servisu nabízí vlastní minerální pramen.

Wellness hotel Vista

Chcete, případně jste nuceni vyrazit za odpočinkem i s dětmi? Pak se rozhodně vypravte do wellness hotelu Vista na Dolní Moravě (www.dolni-morava.cz), kde je dětem podřízeno v podstatě všechno, což znamená, že si tu můžete vyžádat přebalovací pult na pokoj, můžete dítě zabavit v obrovském dětském koutku, vzít ho do bazénu, případně odložit, když si chcete zajít třeba na masáž - mají tu totiž i hlídací služby. Zároveň tu nejde jen o děti - vy si můžete přímo v hotelu zahrát bowling, zkusit golfový trenažér, zajít do sauny nebo večer na koktejl do baru. V zimě uvítáte dvě nové sjezdovky kousíček od hotelu, a kdyý nebude sníh, zkuste třeba bobovou dráhu.

Zochova chata

Někdo to má možná blíž na Slovensko, případně se mu například Malé Karpaty zamlouvají víc než české hory. Pak rozhodně vyzkoušejte čtyřhvězdičkovou Zochovu chatu (www.hotelzochovachata.sk), která je sice jen necelou hodinku od Bratislavy, ale zároveň dostatečně daleko od civilizace. Jen si to představte - ráno si jdete zaplavat a díky prosklenným zdem místního spa jakobyste plavali uprostřed lesů. Přímo u chaty je navíc sjezdovka, takže pro zimní pobyt (i s dětmi) naprosto ideální...

Emblem Hotel

Bydlíte v Praze a nemůžete si dovolit uvolnit víc než jen jedno odpoledne? Případně jedete do hlavního města na vánoční trhy a chcete si je zpestřit něčím neobvyklým? Využijte nádherné M Spa v pětihvězdičkovém hotelu Emblem (www.emblemprague.com) v samém centru Prahy. Z místního spa, které mimochodem nabízí opravdu široký výběr masáží, budete mít výhled na Pražský hrad. A co může být lepšího než relaxovat ve vířivce a pozorovat panorama Hradčan? Na střeše hotelu je kromě spa umístěn také hotelový bar, tak můžete odpočinkové odpoledne zakončit třeba místním koktejlem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

3 vychytávky do kabelky, které vám usnadní život

Chcete zhubnout? Pomůže vzorový jídelníček na 7 dní

Krémy neúčinkují? Možná máte citlivou pleť

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama