reklama
 

10 kosmetických přípravků, které nesmí přijít na tvář

Pokud se následující kosmetické přípravky dostanou na pokožku vašeho obličeje, budete toho hodně litovat.

Foto: Nivea

Pokud se následující kosmetické přípravky dostanou na pokožku vašeho obličeje, budete toho hodně litovat. Podráždí ji, způsobí vyrážku nebo pupínky, případně ji vysuší a ona se oloupe. Dávejte si proto při manipulaci s nimi pozor a hlídejte, aby se dostaly do kontaktu pouze s tou částí těla, pro kterou jsou určené.

Která kosmetika tedy patří mezi tu pro obličej nebezpečnou?

1) Lak na vlasy

Pokud se i k vám dostala fáma, že lak na vlasy může skvěle zafixovat make-up, urychleně na ni zapomeňte. Lak na vlasy vaši pokožku velmi rychle vysuší, protože obsahuje alkohol, a bude těžké jí znovu vrátit ztracenou hydrataci. A kromě toho budete vypadat starší. Další obsažené chemikálie také mohou způsobit červené skvrny a pálení.

2) Deodorant

Ani kdybyste měla před finále ve Wimbledonu a nechtěla mít opocené čelo, nenanášejte deodorant na obličej. Pleť totiž přestane dýchat, začnou se ucpávat póry a dál asi nemusíme pokračovat. Pokud jste tenhle trik používala v létě, aby se vám v horku kvůli potu neroztékal make-up, existuje mnohem jednodušší a šetrnější řešení - v Sephoře nebo u Macu si pořiďte pro tento účel speciálně vytvořený sprej.

3) Barva na vlasy

To, že jde barva na vlasy z kůže velmi špatně odstranit, není zdaleka jediný problém. Mnohem závažnější pro zdraví vaší pokožky by bylo, kdybyste se rozhodla nabarvit si běžnou barvou na vlasy i obočí. Barva by se pak mohla dostat do velmi citlivého očního okolí a nepříjemně ho podráždit. S červenými monokly asi chodit nechcete, proto se raději obraťte na profesionály nebo si pořiďte řasenku na obočí a máte po starostech.

4) Rostlinný tuk

Trpíte-li lupénkou, lékař vám možná doporučil natírat jím postižená místa, což je v pořádku, ale obličej raději vynechte. Tuk je pro tenkou kůži v obličeji příliš těžký a mastný, takže okamžitě ucpe póry.

5) Šampon

Látky, které čistí vlasy, nejsou totožné s těmi, které mají čistit vaši pleť, takže nezaměňujte šampon si čisticím mlékem. Vlastně působí přesně opačně. Tedy ne že by pleť ušpinily, ale podráždí ji, takže bude zarudlá, flekatá, a navíc vysušená.

6) Vlasové sérum

Intenzivní sérum je pro poškozené nebo suché vlasy geniální. Obsahuje však úplně jiné látky než pleťové sérum, takže opět: Rozhodně nezaměňovat! Už kvůli tomu, že vlasové produkty téměž vždy obsahují vůně, které by na tváři mohly vyvolat nepěknou reakci.

7) Tělové mléko

Bylo by fajn mít jeden přípravek na všechno a spousta značek už s produkty tohoto typu přichází. Pokud však máte tělové mléko, v jehož lahvičce se skrývá jen a pouze tělové mléko, raději neexperimentujte a tvář jím nenatírejte. Je přece určené pro extrémně suchou kůži na nohách, která má k pleti obličeje hodně daleko. Tělová mléka proto mají mnohem těžší složení, se kterým by si pleť obličeje nemusela poradit. Potřebuje totiž něco jemnějšího, lehčího, i méně voňavějšího. 

8) Krém na nohy

Normálně by vás asi nenapadlo si něčím takovým natírat obličej, ale přece jen může nastat situace, kdy obličej třeba po celodenním pobytu na slunci pne a doslova si říká o nějakou vláhu, a po ruce máte jen krém na nohy. Ale ani v tomhle krajním případě byste ho na tvář neměla použít. Právě proto, že je určen na nohy, tedy například na suché paty, je ještě intenzivnější než tělové mléko a obsahuje také více chemikálií.

9) Lak na nehty

Ani před večírkem v maskách se tohoto experimentu nedopouštějte. Asi sama víte, že některé laky dokáží nehty pěkně vysušit - co by tedy asi udělaly s vaší pletí?

10) Majonéza

Internet je plný receptů na domácí masky na vlasy, které obsahují majonézu. Ona totiž docela dobře hydratuje. Ovšem neplatí to při použití na obličej. Pro něj je její složení příliš hutné, kyselé a těžké, můžete se vsadit, že vám ucpe póry a způsobí nepříjemné pupínky.

Zdroj: marieclaire.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Průměr je 6 hodin. Jak dlouho se chystáte na první sex?

Vypadáte unaveně? 5 věcí, které to změní za pár vteřin

Zhubněte pitím vody! Kolik potřebujete vypít denně?

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama