reklama

Průměr je 6 hodin. Jak dlouho se chystáte na první sex?

Máte nový objev a zdá se, že o víkendu spolu poprvé strávíte společnou noc. Jak dlouho se na ni budete chystat?

Foto: Nivea

Máte nový objev a zdá se, že o víkendu spolu poprvé strávíte společnou noc. Jak dlouho se na ni budete chystat? V Británii na toto téma provedli rozsáhlý průzkum, v němž se tamní ženy přiznaly, že příprava jim zabere v průměru šest hodin. To je čtvrtina dne. Šílené, že?

Nebo jste na tom podobně? Jen si spočítejte, které všechny úkony by taková příprava na důležité rande obsahovala: Naložit se do vany, oholit celé tělo, umýt a upravit vlasy, provést manikúru a pedikúru, případně si na ni zajít do salonu, vybrat oblečení, ještě před líčením nanést pleťovou masku... 

Ano, tohle všechno opravdu spousta žen dělá, pokud se rozhodne, že právě dnes nastane ta pravá noc, kdy mít první sex s novým partnerem. Třetina britských žen navíc ještě před tím zajde na kosmetiku k profesionálům, ke kadeřníkovi, případně nachytat bronz do solária, a 63 procent účastnic zmíněného průzkumu se svěřilo, že ještě vyrážejí na nákup nového spodního prádla.

Nové prádlo, šaty i povlečení

Pro 37 procent žen je totiž prý neúnosné, aby s novým mužem nosily to samé prádlo, ve kterém je vídal bývalý partner. Někdy s prádlem nakupují i oblečení na daný večer a to samé se u pětiny žen týká i ložního povlečení - tedy v případě, že se rande bude konat, případně končit, u nich doma. 

Není tedy divu, že více než polovina žen v průzkumu, který provedla britská značka spodního prádla BlueBella a který zveřejnil deník Daily Mail, přiznává, že jim všechny tyto úkony zaberou šest hodin.

Čtěte také: Chcete vztah? Tohle na prvním rande neříkejte

Do příprav na důležité rande, kdy muž uvidí ženou poprvé nahou, však patří i jiné než časové omezování. Celých 74 procent žen se totiž v ten inkriminovaný den vyhýbá pečivu, nejí těžká jídla, aby potom neměly zbytečně moc nafouklé břicho.

Jdou-li s mužem na večeři či do baru, dávají si také pozor na alkohol a 19 procent z nich také bedlivě pozoruje, kolik toho vypije jejich partner. Zkrátka jsou obezřetné a pečlivě si hlídají, aby hladkému průběhu večera nic nestálo v cestě.

Kvůli muži to nedělají

Pokud tyto řádky čte nějaký muž a dme se pýchou kvůli tomu, co všechno jsou ženy ochotné pro jeden večer s jeho pokolením udělat, měli bychom ho vyvést z omylu: 

"Všechny tyto ženy samozřejmě moc dobře ví, že si žádný muž nevšimne čerstvé pedikúry. Ony to vlastně nedělají ani tak pro muže, jako spíš samy pro sebe. Ten večer je pro ně důležitý, a tak se prostě chtějí cítit dobře a být samy se sebou spokojené," vysvětluje výsledky průzkumu jedna z jeho autorek a zároveň zakladatelka značky BlueBella Emily Bendell.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Hvězdy v roli matky: Jak jim to sluší s dětmi?

20 pravidel šťastného manželství. Co dělat a nedělat?

7 zlodějů životního elánu: Poznej a znič!

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama