reklama

Co potřebuje prvnáček do školy? Udělejte si seznam!

Chystáte dítě do první třídy? Podívejte se, co všechno potřebuje prvňáček do školy!

Školačka
Školačka | Foto: Profimedia.cz

Školní rok už pomalu začíná, a pokud máte doma prvňáčka, měli byste vědět, co vše potřebuje do první třídy. Vybavení do školy pro prvňáky je nejen finančně nákladné, ale je třeba si udělat seznam.

Škola bude pro vaše dítě novým světem, proto prvňáka dobře připravte a nachystejte mu tu správnou školní aktovku, penál a dobré školní pomůcky.

Školní batoh nebo aktovku?

Prvňáček by měl mít ten nejlepší batoh nebo školní aktovku, aby se cítil dobře. Nejlepší nemyslíme nejdražší, ale aby se mu líbily obrázky a uspořádání uvnitř. Myslete na kvalitní batoh s výztuhou na zádech, širokými popruhy a dostatečným množstvím vnitřních kapes na klíče a školní pomůcky. Je třeba aby byl co nejlehčí, ale zároveň unesl dost věcí.

Ukliďte jim tužky

Ve správné školní aktovce nesmí chybět penál. Dětem se musí líbit, ale také by měl splňovat určitá kritéra. Ideální je klasický, který je doplněný o odklápěcí část pro pastelky, dvou nebo vícepatrový. Některé děti chtějí raději školní pouzdro. Prvňáček by měl mít určitě přehledný penál, aby se ve věcech orientoval.

Psací potřeby

Do penálu nakupte pastelky, které se nelámou. Dětem se dobře drží trojhranné pastelky. Dále myslete na tužky, jejichž tvrdost vám určí ve škole. Nezapomeňte ani na kvalitní ořezávátko, gumu, nůžky s kulatou špičkou, 20 centimetrové pravítko a pero. Ve škole vám doporučí konkrétní typ. Pokud je škole, jedno s čím prvňáček píše, běžte s ním do krámu a ozkoušejte, jak se mu drží. V případě, že chcete vaší ratolesti dopřát do penálu fixy, zeptejte se, zda jsou ve škole povolené.

Myslete na výtvarnou výchovu

Na výtvarnou výchovu si připravte dostatek peněz. K základnímu vybavení patří vodové barvy, tempery, voskovky, školní křídy na kreslení, plastelína, deska na modelování, lepidlo, kelímek na vodu, štětce různých velikostí a tvarů - ploché, nebo kulaté a hlavně myslete na zástěru. Nejlépe se věci do školy nosí v kufříku, který by měl být označený a podepsaný.

Co dál vložit do aktovky?

Není to povinné, ale jsou dobré desky nebo boxy na sešity, aby se nepomačkaly. Dokupte si obaly na sešity a knihy ve formátu A4 nebo A5. Na množství se zeptejte ve škole. Dále zakupte obal na notýsek. Na seznam si ještě připište pytel na tělocvik, přezůvky a oblečení na tělocvik. Děti ocení i krabičky na svačinu nebo láhev na pití, která nepoteče. Prvňáčci budou mít v povinném vybavení i ručník, kapesníky nebo toaletní papír. Hlavní věcí, kterou by prvňáčci mohli postrádat jsou desky na čísla a písmena, kde se skládají slova.

Kolik vás bude prvňáček stát?

Připravte se na to, že ze své peněženky vyndáte na školní pomůcky nejméně 2 500 korun. Záleží, zda uvažujete prakticky, nebo podlehnete módním trendům. K penězům za školní pomůcky ještě připočítejte nějakou tu korunu na výlety, obědy a na rodičovské sdružení.

 

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama