reklama

Jak vybrat školní batoh? Máme 7 praktických rad!

Prázdniny už za tři týdny skončí, a pokud nechcete nechávat koupi školního batohu na poslední chvíli, vydejte se do obchodů!

Prvňáček
Prvňáček | Foto: Profimedia.cz

Také máte noční můru, že vaše dítě zavalí obří školní aktovka? Podívejte se, co vše by měl mít školní batoh. Máme pro vás sedm rad, jak vybrat školní aktovku.

Škola už za necelý měsíc začne a je na čase se poohlížet po vybavení do školy. Kromě dobrého penálu, potřebuje vaše dítě kvalitní školní batoh, ze kterého nebolí záda!

Školní aktovku nebo batoh?

Tuto otázku si před školním rokem klade celá řada rodičů. Dříve jsme si mohli vybrat jen z několika typů aktovek a dnes je trh přeplněný školními batohy a aktovkami. Někteří rodiče se shodují, že jsou batohy mnohem praktičtější a vejde se do nich mnohem více věcí. Obecně platí, že školní batoh vydrží i několik školních roků a nebude třeba kupovat nový školní batoh každý rok.

7 tipů, jak vybrat správný batoh

Je třeba vybírat speciální školní batohy, které mají anatomicky tvarovaná a pevná záda. Stejně tak musí mít dost široké popruhy, které neničí dětskou páteř, která se ještě vyvíjí. Minimální šířka popruhů by měla být 4 centimetry. Kupujte, co možná nejlehčí batoh v rozmezí od 1200 g do 1400 g pro druhý stupeň.

Myslete na bezpečnostní prvky. Ideální batoh je barevný s reflexními elementy a odrazkami. Vaše dítě musí být vidět i při zhoršených světelných podmínkách.

Zamyslete se nad věkem a velikostí dítěte. Každý batoh je jinak velký a určený pro různé věkové kategorie svým rozložením vnitřku nebo i desigenem.

Batoh by měl projít nezávislým testem zaručující nezávadnost výrobku. Uvnitř hledejte mnoho kapes, kapsičeka přihrádek na učebnice či sešity. Dále se do batohu potřebují ukrýt drobné věci, jako klíče nebo svačina s pitím. Ideální je i vyztužené dno a prostor pro jmenovku či rozvrh hodin.

Hlídejte si i nosnost batohu, která by měla být minimálně 6 kilogramů. Divili byste se, kolik toho musí děti do školy odtahat každý den.

S výběrem batohu nechte pomoci i dítě. Pokud vyberete design batohu, za který se bude vaše dítě stydět, těžko ho ráno do školy dostanete. Myslete i na praktičnost. Zvolte batoh s omyvatelným povrchem nebo možností vyprání.

Nešetřete na penězích

Pokud chcete, aby vaše děti měly zdravá záda, nešetřete na koupi batohu. Správný batoh, i když bude stát hodně peněz, vydrží i několik let. Ceny školních batohů se pohybují od 300 do 3 500 korun. Nejvyšší cena je za značkově batohy s celou sadou penálů a boxů na svačinu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama