reklama

Půjde vaše dítě letos poprvé do školy? Připravte se!

Nikoli jen tak něco, ale populárně-naučné publikace určené pro rodiče prvňáčků, případně pro jejich učitele. Dozvíte se spoustu nového a budete se 1. září 2012 cítit daleko jistěji!

Školačka
Školačka | Foto: Profimedia.cz

Nikoli jen tak něco, ale populárně-naučné publikace určené pro rodiče prvňáčků, případně pro jejich učitele. Dozvíte se spoustu nového a budete se 1. září 2012 cítit daleko jistěji!

Jak připravit dítě do 1. třídy

Již druhé doplněné vydání velmi úspěšné knihy ocení nejen rodiče předškoláků, ale i učitelé mateřských škol. Cílem předškolní přípravy není podle ní dítě předem naučit číst a psát, „aby mu to pak ve škole pěkně šlo", ale zajistit maximální harmonický rozvoj schopností. Pak by mělo být dítě při výuce čtení, psaní a počítání bez větší námahy úspěšné. Autorka PaedDr. Dana Kutálková, klinická logopedka, se proto zaměřila na nejdůležitější schopnosti, které ovlivňují úspěšný start v první třídě: obratnost a kresbu, smyslové vnímání, řeč a početní představy, výchovu a školní zralost dítěte. A rodiče s předškoláky si mohou v její publikaci vybrat různé hry, které jsou pro rozvoj konkrétní schopnosti nejvhodnější. Vždyť dobrý základ z předškolního období rozhoduje i o výsledcích ve vyšších třídách a vztahu ke vzdělání obecně!

Krok za krokem 1. třídou

První třída... Magické slůvko „poprvé" provází prvňáčky celým rokem. Poprvé si sami přečtou knížku, poprvé se sami podepíší, poprvé vyřeší slovní úlohu, poprvé napíšou domácí úkol a poprvé ho možná také zapomenou, poprvé dostanou vysvědčení a možná i poprvé prožijí radost z úspěchu. To vše s nimi prožívají i jejich učitelé. Je to mnoho radosti, ale zároveň i starostí. Žádný začátek není jednoduchý. Možná proto ocení učitelé publikaci Mgr. Zdenky Kreislové, která poradí, pomůže a dodá plno inspirace do začátků. Je zaměřena na školní zralost, spolupráci s rodiči, výuku čtení a psaní a pedagogické tipy.

První třídou bez pláče

Máte doma nedočkavého prvňáčka a rádi byste mu co nejvíce usnadnili nástup do první třídy? Asi všichni rodiče by chtěli svého potomka provést první třídou bez větších problémů a maximálně mu zpříjemnit tento přelomový rok. Skvělým rádcem a pomocníkem po celý první školní rok vám může být právě kniha Mgr. Terezy Beníškové. Seznámí vás s úskalími při vstupu dítěte do školy a upozorní na náročné situace jako nové prostředí, noví kamarádi, nároky na soustředění, vyrovnávání se s pozicí ve třídě, v kolektivu či seznámení s učitelem. Dozvíte se, jak s dítětem pracovat, jak ho připravit na vstup do školy, na první den, na první vysvědčení, jak ho (ne)zatěžovat mimoškolní činností, jaký zvolit denní režim i jak řešit problémy.

zdroj: grada.cz

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama