Tygřice Antonie Ramba byla převezena do záchranné stanice organizace Four Paws v německém Maßweileru. „Loni touhle dobou mi vzali moji tygřici Antonii Rambu. Od té doby jsem ji až dodneška neviděl. Chápu, že jsem neměl papíry v pořádku a že mi ji vzali, ale domluva s ministerstvem životního prostředí byla, že mi ji odeberou, ale že se o ni budu moci starat, že ji budu moct vídat,“ posteskl si pro blesk.cz smutný a rozhořčený Karlos Vémola. Ve snaze zjistit, jak se tygřici daří, dokonce na vlastní pěst vyrazil do stanice v Německu, kde by měla být umístěna.
Na Karlose zavolali policii
„Místo aby mi ji ukázali, zavolali na mě policii, že tam nemám co dělat. Vůbec to nechápu,“ postěžoval si Karlos Vémola, který spoléhal na dohodu a s úřady spolupracoval právě proto, aby mohl tygřici v budoucnu vídat. „Měl jsem ji odmala a vychoval, takže mě to teď opravdu trápí. Prosil jsem je, ať mi třeba pošlou fotku, že žije a je v pořádku, ale ani to není možné,“ dodal Vémola, který nechápe postup organizace. Otázka, zda tygřice vůbec žije, zůstává podle něj otevřená. Vémola dokonce navrhoval, že by se finančně podílel na jejím umístění a pravidelně za ni platil, aby alespoň občas obdržel její fotografii. „Místo toho vyhlašují sbírky, jen aby mi ji nemuseli ukazovat. Začínám pochybovat, jestli Antonie Ramba ještě vůbec žije,“ uvedl smutně. Karlos Vémola je známý svou láskou ke zvířatům – kromě lvice chová také psa, pštrosy, žraloky, mývaly či krokodýly.
Plané sliby?
Před rokem zněla slova ministerstva jasně. „Pokud pan Vémola bude chtít vědět, jak se tygřici daří, může oslovit německý park. Stejně tak, pokud by chtěl zvíře v budoucnu navštívit. Záleží na domluvě s parkem,“ uvedla tehdy mluvčí ministerstva životního prostředí Lucie Ješátková po uspání a odebrání šelmy. „Pro nás je zásadní, že celá situace proběhla bez problémů, a to s ohledem na samotné zvíře. Bylo to úplně bez komplikací a byl zajištěn komfort zvířete,“ dodala mluvčí s tím, že přestože podmínky, ve kterých tygřice u Vémoly žila, nebyly podle zákona dostačující, o zvíře se staral dobře. Právě proto mělo být možné, aby Vémola svou tygřici kdykoli po dohodě v Německu navštívil.