reklama

Ashton Kutcher, Teri Hatcherová či Adrien Brody. Které celebrity mají české kořeny?

Crispin Glover

Je vidět, že americký herec Crispin Glover, známý z filmu Návrat do budoucnosti, si na českém původu hodně zakládá. Pochází z rodiny Krejčích (Krachey), kteří přišli do Ameriky z jihočeského Písku. Crispinova maminka Betty Krachey Glover patřila ke známým herečkám a na rodné příjmení byla tak pyšná, že se ho nevzdala ani po svatbě. 

České předky ale najdeme také v rodokmenu Crispinova otce, hollywoodského herce Bruce Glovera. Jeho babička se jmenovala Anna a narodila se do rodiny Václava Maška a Barbory Nekolové v Iowě. Tam mimochodem dodnes žije početná komunita českých přistěhovalců. 

I když má herec ještě švédské, anglické nebo německé předky, druhý domov si nakonec stejně vybudoval v Čechách. Před šestnácti lety si pořídil zámek v Konárovicích, které leží nedaleko Kolína. "Většina cizinců, kteří si u nás kupují nemovitosti, má v Čechách nějaké kořeny. Prarodiče pana Glovera pocházeli z tehdejšího Československa a on jen navazuje na rodinnou tradici," uvedl pro Euro.cz Petr Kraselovský z firmy W. K. Holdings, která herci nemovitost prodala za dvacet milionů korun. Glover, který je také spisovatelem a scenáristou, tam má dokonalý klid na práci. Kromě toho nabízí jeden z pokojů k pronájmu v ubytovací síti Airbnb.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama